beyaz-peynir-markalari
Peynir çeşitleri arasında en çok tercih edilen beyaz peynirin yeri, çay ve simit ikilisi ile beraber sabah kahvaltısından rakı sofrasına kadar uzanır. Lezzet ve tat olarak her ne kadar en iyisi göreceli bir kavram olsa da, biz sıralama yaparken markaları geri dönüşlerinden sağlık boyutuna kadar analiz ettik. Peynir piyasasının lideri Trakya, ithalat ile ülkemize büyük sermayeler katıyor. Diyet yapanlar için 30 gram beyaz peynirin 71 kalori olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca peynir, protein ve kalsiyum besin değerleri bakımından oldukça zengindir. Spor yapanlar ve kilosuna dikkat edenler yağ oranı düşük Light Peynirleri tercih edebilir.

1. Ekici
Damak zevkinize uygun üretimler yapan Ekici, sütün en iyisini seçer, özel olarak işler. Lokum kıvamındaki bu yumuşak peynirlerin ana fabrikası Antalya ilimizdedir.

2. Sütaş
Sütaş süt ve süt ürünleri üreten bir firmadır. Süzme peynirleri tüm marketlerde yok satmaktadır. Yılmaz Holding bünyesindedir.

3. Pınar
Sektörde ilk krem (sürülebilir) peyniri satışını yapan Pınar’ın Labne isimli ürünü küçük büyük herkes tarafından beğeni ile tüketiliyor.

4. Yörsan
Dubai merkezli bir yatırım kuruluşuna satılan köklü kuruluş Yörsan, yerli sermaye olmaktan çıkmıştır. Ancak kaliteli ve hijyenik üretimleri aynı şekilde devam etmektedir.

5. Tahsildaroğlu
Gıda alanında uzmanlaşmış olan şirket, “tahsildaroğlu benim peynirim, güvenle alırım lezzetle yerim” sözü ile reklamların tanıdık yüzüdür. Meşhur Ezine Peyniri (Çanakkale) Gitmez.com ekibi tarafından ısrarla önerilmektedir.

6. İçim
Ülker firmasına bağlı içim, süt ve peynir konusunda iddialı bir profil çiziyor.

Dilerseniz sizler de konuya katkıda bulunabilir, değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.. Esenle kalın!

Güncellenme Tarihi: 23 Eylül 2015
Kategori: Genel