En iyi 5+ Beyaz Peynir Markası hangisi?

19 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
en iyi peynir markaları

Peynir çeşitleri arasında en çok tercih edilen beyaz peynirin yeri, çay ve simit ikilisi ile beraber sabah kahvaltısından rakı sofrasına kadar uzanır. Lezzet ve tat değerleri her ne kadar göreceli bir kavram olsa da, biz sıralama yaparken markaları geri dönüşlerinden sağlık boyutuna kadar analiz ettik. Peynir piyasasının lideri Trakya, ithalat ile ülkemize büyük sermayeler katıyor. Diyet yapanlar için 30 gram beyaz peynirin 71 kalori olduğunu belirtmek isteriz. Ayrıca peynir, protein ve kalsiyum besin değerleri bakımından oldukça zengindir. Spor yapanlar ve kilosuna dikkat edenler yağ oranı düşük Light Peynirleri tercih edebilir.

Türkiye’nin En iyi Peynir Markaları Listesi

1- Ekici

Damak zevkinize uygun üretimler yapan Ekici, sütün en iyisini seçer, özel olarak işler. Lokum kıvamındaki bu yumuşak peynirlerin ana fabrikası Antalya ilimizdedir.

2- Pınar

Sektörde ilk krem (sürülebilir) peynirin satışını yapan Pınar’ın Labne isimli ürünü küçük büyük herkes tarafından beğeni ile tüketiliyor.

3- Tahsildaroğlu

Gıda alanında uzmanlaşmış olan şirket, “tahsildaroğlu benim peynirim, güvenle alır, lezzetle yerim” sözü ile reklamların tanıdık yüzüdür. Meşhur Ezine Peyniri (Çanakkale) Gitmez.com ekibi tarafından önerilebilir.

4- Sütaş

Sütaş süt ve süt ürünleri üreten bir firmadır. Süzme peynirleri tüm marketlerde yok satmaktadır. Yılmaz Holding bünyesindedir.

5- Yörsan

Dubai merkezli bir yatırım kuruluşuna satılan köklü kuruluş Yörsan, yerli sermaye olmaktan çıkmıştır. Ancak kaliteli ve hijyenik üretimleri aynı şekilde devam etmektedir.

6- İçim

Ülker firmasına bağlı içim, süt ve peynir konusunda iddialı bir profil çiziyor.

Dilerseniz sizler de konuya katkıda bulunabilir, değerli görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.. Esenle kalın!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir