cater-gitmezCom

Soğuk havaların kendini hissettirmesi ile beraber bot arayışına giren ziyaretçilerimiz için bir kaynak oluşturmak istedik. Kış mevsimini daha rahat geçirmenin yolu iyi bir bot ayakkabıdan geçiyor. Kaliteli bir botun aşağıdaki özellikleri taşıması gerektiğini düşünüyor ve bu kriterleri dikkate alarak bir marka sıralaması yapıyoruz.

1-) Su geçirmemesi
2-) Ayakları yeterince ısıtması
2-) Ayak hijyeni açısından terletmemesi ve koku yapmaması
3-) Rahat ve hafif bir yapıda olması
4-) Şık durması, ıslak zeminde kaymaması, botun vurmaması

1. Caterpillar
Bot ayakkabı denince akla ilk gelen marka Caterpillar ya da kısaca Cat, dayanıklı ve sağlam bot modelleri ile adını geniş kitlelere duyurmuştur. Fiyat/Performans bakımından kullanıcı kitlesini memnun etmeyi başaran ilgili marka, müşterilerin geri dönüşlerine istisnaden uzun ömürlü ayakkabılar üretmektedir. Ayrıca firma, ayakkabı sektörü dışında iş makinesi alanında da faaliyet göstermektedir.

2. Timberland
Malzeme kalitesiyle karda kışta, kışın sert havalarda ayaklarınızı güvenle emanet edebileceğiz bir ABD menşeli şirkettir. Botların “1 kere alınıp, senelerce kullanılması” satın alınmadan önce unutulmaması gereken bir husustur. Bu nedenle bütçeden aşırı kısılması sonradan yaşanacak problemleri beraberinde getirebilir. Markanın popüler modellerinden bir tanesi olan Timberland WaterProof, taban kısmı ve konforlu yapısıyla birçok kişi tarafından beğenilerek tavsiye edilmektedir.

3. Harley-Davidson
Ülkemizdeki hizmetleri Yeşil Kundura tarafından üstlenilmiş bir markadır. Bayan & Erkek birçok insanın ilk tercihleri arasında bulunur. Piyasada kendine yer bulmayı başarmış ve yüksek pazar payına sahip olmuştur. Tüketicilerin ortak şikayetleri arasında ayakkabı ağırlığı dikkat çekmektedir.

4. Merrell
Daha çok tasarımlarıyla ön plana çıkan Merrell, deformasyona uğramayan üst düzey konforlu botlarıyla bilinmektedir. Tabiri caizse “Tank gibi bot ” kavramını en iyi şekilde karşılamaktadır. Ekşi sözlük gibi platformlarda sayfalarca takdir edilen ender markalardan biridir.

5. Greyder
Merkezi Çorum’da bulunan yerli sermayeli bir kuruluştur. Listemizde yer vermek istediğimiz diğer bir marka olan Greyder, ayakkabılarında vurma gibi şikayetler alması nedeniyle müşteri memnuniyeti açısından sınıfta kalmaktadır.

6. Lumberjack
Tatmin edici fiyatlarıyla büyük ilgi gören İtalyan markayı, Ziylan Grup (Flo) satın alarak yerli sermayeye katmıştır.

Haricinde Camel, Salomon, Dockers, YDS (Askeri botlar) ve Bulldozer gibi önemli bot üreticileri de bulunmaktadır. Peki Nike Air Max’ın Bot modelini gördünüz mü?

Güncellenme Tarihi: 10 Ocak 2018

Yazıya Yapılan Yorumlar

 1. cenk dedi ki:

  Almayın şu tımberlandı ben 30 lirlık ayakkbı da giyen biriyim hayatımda hiç bir ayakkabıda sorun yaşamadım 40 üzeri ayakkabım var ancak bu boyu ne zman giysem iki baş parmağım altı kocaman su topluyor yürümek haram bi karıncalanma falan.. sıkıyor desek gevşetipte kullanıyorum yine bişey değişmiyor sadece marka satıyor son derece kalitesiz

 2. öğretmen dedi ki:

  Greyder markalı botlarda taklit olsada çok kaliteli görünümlü ürünler üretmişlerdir, ama tırnak içinde ”kaliteli görünümlü” hangi malzemeyi kullanırlarsa kullansınlar gemi bir delik sayesinde batar. Dolayısıyla bariz üretim hatalarını bile geri çeviren bu çorumlu üreticiler sanırsın sadece dağdaki kullanıcıya hitap ediyor o halde orada satsınlar ufak tefek üretim hatalarının , çakma model olmasının bir önemi yoktur. Akılsızlıkları ve milleti dolandırma düşünceleri yüzünden Kavsan firmasının çorumlu greyder markası sınıfta kalıyor. Sadece bağcılar ve yenibosnada merkezleri bulunmakta. Eğer ki orjinalliğe ve insana değer verselerdi kim bilir belki şimdikinin katlarca fazlasını kazanacaklardı ama artık üretim hatalarına ve müşterinin memnuniyetine önem vermemeleri sebebiyle internete kazınmış çıkaramayacakları bir kir var.

 3. efebakan dedi ki:

  Yaşım 30 şu yaşıma kafar ayakkabı bot vs.
  Hiç şansım olmadı ama güzel açıklayıcı bir yazı olmuş
  Teşekkürler