En iyi Buzdolabı Markası hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

buzdolabi-markalari-eniyi

Yaz kış fark etmeden gıdaları muhafaza etmemizi sağlayan buzdolapları, beyaz ev eşyaları denince akla ilk gelen elektronik ürünlerdendir. Soğutma ve depolama görevi görmesinin yanında aldığımız besinlerin üzerindeki etkisi büyüktür ve sağlığımızla dolaylı bir ilişkisi bulunmaktadır. Buzdolabı seçimi yaparken boyutu, sessiz çalışması, elektrik (enerji) tüketiminin düşük olması ve soğutma işlevlerinin iyi olması göz önünde bulundurulmalıdır. Nofrost buzdolabı kavramıysa kabaca buzlanma ve karlanma yok anlamına gelen soğutma sistemi farklı olan modellerdir.

1. Bosch
Bosch, geniş hacimli buzdolapları ile piyasada parmakla gösterilip tavsiye edilen bir markadır. Kullanıcı yorumlarına ve geri dönüşlere bakarak buzdolabı için en iyi markanın rahatlıkla bosch olduğunu söyleyebiliriz.

2. Sharp
Sharp markasını Manchester United futbol takımının parlak dönemlerindeki sponsorluğuyla hatırlayabiliriz. Japon kuruluşlu olan Sharp, model ve çeşit bakımından oldukça zengindir. Ayrıca ilgili marka, sizi meyve ve sebzelerim bozulur mu derdinden kurtarıyor.

3. Samsung
Buzdolabı sektöründe AA+ kalite diyebileceğimiz kaliteli bir firmadır Samsung. Performans olarak da uzun ömürlü olmasıyla beraber bütçe dostu ücretleri bulunmaktadır

4. Maytag
Eski adıyla Amana’dır. Amerikan üretimi olmasının yanı sıra ilk derin dondurucu (deep-freeze) ve nofrost teknolojisini geliştiren firmadır. Bu alanda farklı bir tasarım boyutu kazandırmıştır. Bu ilkler konusunda daha birçok başarısı bulunmaktadır. Konu özeti olarak bu markanın gerek yenilikçi gerek dayanıklı – sağlam ürünleriyle listede 4. sırada yer almasını uygun bulduk.

5. Siemens

6. LG

7. Liebherr
Hans Liebherr tarafından kurulmuş İsviçre temelli bir aile şirketidir. Kuruluşlarından kısa bir süre sonra uluslararasında bir dünya devi haline gelmişlerdir. Buzdolabı dışında devasa büyüklükteki vinç gibi iş makinelerinde de karşımıza çıkmaktadır. Ancak fiyat konusunda yüksek kesimlilere hitap etmektedir. (f/p nedeni ile aşağıda)

8. Arçelik
Arçelik Vehbi Koç tarafından 1955 senesinde kurulmuş %100 yerli malı olan bir dünya markasıdır. 2001 senesinde Beko’yu kendi çatısı altında topladı. Arçelik demek yenilik demek şeklindeki reklamlarıyla Türkiye’de kendine büyük yer buldu.

9. Profilo

Yahudi asıllı bir Türk işadamı (Jak Kamhi) tarafından firmanın temelleri atılmıştır. Dayanıklı ev aletleri sloganıyla hareket eden Profilo’nun, ülkemizde 1500’den fazla yetkili servisi bulunmaktadır


Video için Yapyap kanalına teşekkürler! Lütfen abone olmayı unutmayın..

Bunların dışında Hotpoint ve Vestel gibi markalar da bulunmaktadır.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. ismet dedi ki:

    Bosch Nofrost buzdolabı kavramıysa kabaca buzlanma ve karlanma yok anlamına gelir alda bir gör bakalım sanar sın mutfakta dinamit patlıyor arıza üzerine arıza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir