En iyi 3+ Çamaşır Deterjan Markası

7 Kasım 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
Ariel logo - deterjan

Tüm takipçilerimize selamlar! Yakın geçmişte En iyi çamaşır makinesi üzerine bir yazı hazırlamıştık. En az çamaşır makineleri kadar önem arz eden deterjanların kıyafetlerimiz üzerindeki etkisi büyüktür. Ev hanımlarının bir deterjandan beklentileri arasında çamaşırın lekelerden arınması, renklilerin ilk günkü gibi canlı kalması ve beyazların bembeyaz olması yer almaktadır. Çamaşırların mis gibi kokmalarını sağlayan yumuşatıcıların kırışıkları giderip yıpranmayı önleme gibi birçok faydası bulunmaktadır. Konu altından yumuşatıcı markası olarak sırası ile vernel, bingo (yerli üretim) ve yumoşu tavsiye edebiliriz. Sıvı deterjan mı toz deterjan mı tartışmalarına da sağlıklı olması açısından yeni model sıvı deterjanların tercih edilmesi taraftarıyız. Her şeyin doğalını kullananlar çamaşırda ise çivit (doz aşımında mavileştirir), karbonat ve sodamatik gibi bileşenlerden yararlanıyor.

Çamaşır Deterjanlarında En iyiler  – Marka  Sıralaması

1. Ariel

Merkezi Amerika’da bulunan Procter & Gamble firmasına bağlı bir markadır. Bu firmanın bünyesinde Gillete, ipana, duracell, orkid, alo, pantene, ace ve braun gibi bilinir markalarda yer alır. Ariel markalı deterjanlar derinlemesine temizler ve zorlu lekeleri çıkarır. Beyaz çamaşırlar için sektörde en başarılı olanıdır. En çok satılan modeli Dağ Esintisi’dir.

2. Persil

Birçok ülkede yüksek rakamlı satışlara ulaşmış Persil , temizlik ürünleri üreten Amerikan-Alman ortak girişimidir. Herkel  şirketine (Almanya’da) bağlı olan markanın ismi Alman kimyager Fritz Henkel’in perbonat ve silikat kelimelerindeki ilk üç harfi birleştirmesiyle ortaya çıkmıştır.  Özellikle renkliler üzerinde muazzam etkiye sahip olan ilgili markanın popüler ürünleri arasında Persil Expert bulunur.

3. Omo

Kirlenmek güzeldir sloganıyla reklamların tanıdık yüzü Omo, Unilever (Londra kuruluşlu) bünyesi altında hizmet vermektedir. Bu şirketin sektördeki diğer projelerinde Rinso ve Domestos markaları da yer alır. Bir zamanlar deterjan demek omo demekti. Omo matik, ülkemizde ilk matik deterjanı tanıtmıştır.

Olumsuz geri dönüş alan markalardan bahsetmek gerekirse bu listeye adını altın harflerle Amway ve Eti Matik yazdırıyor.

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir