camasir-makinesi10
Çamaşır makineleri, beyaz ev eşyaları ve temizlik sektöründe ev hanımları için büyük bir kolaylık sağlamıştır. Temiz ve hijyenik görünmek adına kıyafetlerimizin üzerinde doğrudan etkisi bulunmaktadır. Doğru bir çamaşır makinesi seçiminde şunlar yer alır:

 

– Kurutmalı bir sistem
– A+ enerji sınıfına sahip tasarruflu bir yapı
– Hem yaşanabilir bir dünya hem bütçeniz için su tüketiminin düşük olması
– Düşük dB / Gürültüde çalışması
– En az 7 kg yıkama kapasitesi
– Mâkul Devir Hızı
– Çocuk kilidi özelliği
– LCD dijital ekran ve program erteleme tuşu gibi üst düzey teknolojik boyutu

Diğer önemli bir husus ise şüphesiz marka seçimi olacaktır.. Kaliteli bir markayı tercih etmek makinenin arıza vermeden uzun ömürlü kullanılmasına olanak sağlar.

1. Miele
Dayanıklılık ve memnuniyet bakımından tüm beyaz ev eşyalarında parmakla gösterilmektedir. Ama Miele isimli Alman firma, yüksek bütçeli kesime hitap ediyor.

2. Bosch
Teknolojik eşyalar üzerine üretim yapan bir Alman firmadır. Özellikle buzdolabı ve çamaşır makinesi satışları kullanıcıların yüzünü güldürmektedir. Beko ve Profilo markalarını bünyesine katan Bosch, servis sayısının fazla olması itibariyle teknik destek konusunda başarılıdır. LogixX en çok satan modelleri arasındadır.

3. Siemens
İlgili firmanın son model ürünleri Leke ve kırışıklık gibi endişelerinizi ortadan kaldırmaktadır.

4. Samsung

5. Electrolux
Ev ekipmanları üretimi yapan Electrolux, Aeg markasının haklarını satın almıştır. İsveç temelli olan kuruluş, rakiplerine kıyasen daha ekonomik fiyatlar sunmaktadır.

Liste haricinde LG, Arçelik, Philips gibi bilinir markaların da buzdolabı üretimleri bulunmaktadır. Hotpoint Ariston ve Vestel küçük ev eşyalarında yine fazla sayıda şikayet almaktadır.

Güncellenme Tarihi: 31 Ekim 2017