En güzel 5+ siyah çay markası hangisidir?

19 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
en iyi çay markaları hangisi?

Bazıları vardır çayı sadece sabahları uyanmak niyetine kahvaltının yanında tercih eder. Bazıları vardır ki gece-gündüz demeden günün her saati tiryakisi olmuştur.  Sıcaklarda harareti almakla kalmaz; soğuk havalarda mis gibi kokusuyla içimizi ısıtır. Mâkul sayıdaki çay tüketimi kalp sağlığı için faydalıdır ve kanser, alzheimer, tansiyon gibi hastalıkları önlemektedir. Bunların dışında hazımsızlık, mide problemleri gibi birçok sağlık sorununa da iyi gelmektedir. Siyah çay haricinde yeşil çaylar da psikolojik rahatlama amacı ile şifâ niyetine içilmektedir. Ülkemizde çay denince akıllara hemen Doğu Karadeniz, Rize gelir.

En iyi Çay Markası

1- Çaykur **

Devlet kontrolünde olup devlet tarafından işletilen çay üreticisidir. Rizespor futbol takımının resmi sponsorudur. Hiçbir katkı maddesi kullanılmadan satışa sunulan organik çayları birçok kişinin ilk tercihidir. Soğuk çay sektörüne Didi ile giriş yaparak Lipton Ice Tea markasına ciddi bir rakip olmuştur. Çaykur’un en çok satan siyah çayları; Filiz, Tirebolu 42, Tiryaki, Hemşin ve sarı renkli ambalaja sahip Rize isimli ürünleridir. Firmanın ayrıca internet üzerinden online satışları bulunmaktadır.

2. Doğuş

Rizede üretilen Ordu ilinde paketlenen çay firmasıdır. En güzel çay Doğuş çay sloganı ile reklamların tanıdık yüzüdür. Cipso ve Çerezos isimli cips markalarının tüm haklarını Patos firmasından satın almıştır. Doğuş Gruba ait olan markanın en popüler çayları, Export ve bergamot aromalı Earl Grey isimli ürünleridir.

3. Ahmad Tea

İngiliz menşeli damak zevkine uygun çaylar üreten bir kuruluştur. Bu çay markasının birçok hayranı bulunmaktadır.

4. Lipton

Unilever bünyesindedir, Hollanda ve İngiltere ortak girişimidir.  Ice Tea isimli ürünü ile soğuk çay piyasasının lideri konumundadır.

5. Doğadan

Özellikle bitki çayları ile tanınan firmadır. Rezeneden melisa çayına kadar bitkisel ürünleri bulunur. Sallama (poşet) çay alanında olumlu geri dönüşler almışlardır. Marka Coco Cola firması tarafından 2007 senesinde satın alınmıştır. Gizli bahçe isimli ürünü en çok satan çayları arasında bulunur.

Gitmez.com ekibi olarak sağlığınız açısından denetimsiz kaçak çayları tavsiye etmiyoruz. Bazı araştırmalar ise poşet çayların zararlı olduğuna dair iddiaları desteklemektedir. Mümkün mertebe demleme çay içmeniz dileği ile…

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (3 oylama, ortalama: 5 üzerinden 4,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir