En İyi Deodorant Hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

Terleme, sıcakların etkisiyle beraber kadın – erkek herkesin ortak bir problemi olmuştur. Tam bu noktada ihtiyacımızı karşılayan deodorantlar, ter kokusunu önlemekle görevli kozmetik ürünlerdir. Yakın bir zamanda deodorantların kanserojen madde içerdiği ve zararlı olduğu yönünde haberler duymuş olabilirsiniz. Sağlığımız için alkol, paraben ve alüminyum içermeyen deodorantları tercih etmeliyiz. Bunun dışında sprey sıkmalı ve Roll-on deodorantların aksine Stick modelli ürünleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Tercihiniz spreyli olacaksa istenmeyen lekelere yol açan pudralı modellerden uzak durmanız doğru bir yaklaşım olacaktır.

1. Rexona
Kişisel hijyen ve bakımın adresi olan Rexona, “Seni asla yarı yolda bırakmaz!” sloganıyla hizmet vermektedir. Firma, SF Sheffer’in (Sheldon isimli ilaç şirketinin kurucusu) eşi Bayan Doktor Alice Sheffer tarafından Avustralya’da kurulmuştur. Sektörün en iyileri arasında gösterilen Rexona’nın, 24-48 saatlik maksimum korumalı ve hoş kokulu Black ve White ürünleri çok satmaktadır.

2. Nivea
Alman kozmetik markası olan Nivea, afrodizyak etkili ürünleri ile beraber 100 seneyi aşkın bir süredir faaliyet göstermektedir. Cilt ve vücut bakımınız için..

3. Axe
Fransız pazarında ilk erkek deodorantı olmuştur. Axe, çekici ve etkileyici kokusuyla özellikle erkeklerin vazgeçilmez markasıdır. Unilever’a ait olan firma, cinsel içerikli reklamlarıyla sürekli tartışma konusu olmuştur. Ferahlatıcı duş jelleri ve şampuanlarıyla hedef kitlesini genişletmiş ve bu alanlarda da başarıyı yakalamışlardır. Markanın Black ve Africa isimli ürünleri oldukça popülerdir.

4. Vichy
Yüsek performanslı güzellik ürünleri satan Fransız menşeli firmadır. Dermatologlar tarafından tavsiye edilmesinin yanı sıra sadece eczanelerde satışı yapılmaktadır.

Diğer kaliteli deodorant markaları arasında Fa, Dove ve Adidas gösterilebilir. Konu içerisinde adı geçen ilgili ürünleri Gratis ve Watson gibi mağazalarda kolaylıkla bulabilir ve temin edebilirsiniz.

Deodorantların amacı ter kokusunu maskelemektir. Terlemeyi engellemek için AntiPerspirant kullanılmalıdır. Ter bezlerini etkileyen Antiperspirant, yatmadan önce tıpki deodorantın kullanma kılavuzda yer aldığı gibi temiz ve kuru koltuk altlarına deriye doğrudan temasla sürülür. Önerebileceğimiz markalar Deotak ve Driclor olacaktır. Ayrıca spor yapan biriyseniz vücut (body) spreylerinden faydalanabilirsiniz.

Not: Antiperspirant’lar gözenekleri tıkamaktadır. Ne kadar bilimsel bir buluş olsa da kanserojen tehlikesi göz önünde bulundurulmalıdır. Bilim adamlarının meme kanserine yol açtığı gibi kuvvetli iddiaları devam etmektedir.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. BYhacKer dedi ki:

    en iyi Deodorant benimkiymiş la :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir