Dershane-isimleri

Üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler, kaliteli bir dershane arayışı içerisine girmektedir. İyi bir üniversiteye giden yol iyi bir dershaneden geçmektedir. Dershane seçimi yaparken ücreti ön planda tutmanız doğru bir yaklaşım olmayabilir. Öğretmen kadrosunun deneyimi, birebir özel ders alabilme imkanı, araç – gereçlerin teknolojik boyutu ve sınıftaki öğrenci sayısı gibi birçok etken dershaneden alınacak verimin değerini belirlemektedir.  Dershane ile ev arasındaki mesafe ise ciddiye alınması gereken bir husustur. YGS & LYS eski adı ile ÖSS sınavları için dershane tercihi yaparken sayısal (mf) & sözel & eşit ağırlık ™ olmak üzere alanınız da önem arz etmektedir. Unutmamanız gereken diğer bir önemli nokta ise dershanenin kalitesinin şubeden şubeye değişiklik gösterebilmesidir. Bu nedenle tanıdıklarınızın referanslarını ve geri dönüşümlerini ciddiye almanız gerekir. Ortalama 2.500 – 3.000 TL ile başlayan fiyatlar bulunmaktadır ve erken kayıtta indirim söz konusu olabilmektedir.

Anketlere Göre Dershane Sıralaması:

1. Final Dergisi Dershaneleri

Kısaca -FDD-  Türkiye’de en fazla dershane şubesi olan illerarası dershane zinciridir. Kaliteli bir eğitimim yanında öğrencilerine gereken ilgi ve alâkayı göstermektedir. “Her insan bir dünyadır. Biz bunun farkındayız…” sloganı ile hareket eden final dergisi, başarılı bir rehberlik & danışmanlık  kadrosundan oluşmaktadır. Başarıları arasında her sene dereceye giren öğrencileri bulunmaktadır. Mobilsoru projesi ile bir farklılık yaratmayı başarmışlardır. Resmi sitesi : http://fdd.com.tr

2. Fem

Daha çok kaynaklarının (simetri, femset) kalitesi ile öne çıkan FEM, ülkemizde akıllı tahta uygulamasına geçen ilk dershanedir. Ve Teknofem isimli projesi ile internet üzerinden videolu ders anlatımları sunan ilk kurumsal site ünvanına sahiptir.  Pazartesi günleri yapılan zaman denemelerine katılmanız sınava hazırlık için faydalı olacaktır.

3. Fen Bilimleri

Diğer dershanelere göre yıllık fiyatı biraz daha yüksek olsa da Fen bilimleri; dershaneler sıralamasına adını altın harflerle yazacak kaliteye sahiptir. Dershane sahibi Nazmi Arıkan’dır ve özellikle sayısal bölüm okuyanlar için iyi bir seçim olabilir.

4. Uğur Dershaneleri

Merkezi Bakırköy’de olan ve kalabalık olmayan sınıflarıyla sınava yönelik eğitim veren bilinir bir dershanedir.

Mezun olanlara ya da tekrar hazırlananlara tavsiyemiz; kaynak, eğitim ve soru çeşitliliği amacından aynı dershane ile devam etmemeleridir. İmkanınız varsa butik dershanelere yazılmanızı tavsiye edebiliriz.

Güncellenme Tarihi: 1 Kasım 2017