En iyi Diş Macunu Markası hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

dis-macunu-en-iyisi
Diş bakımı ve ağız sağlığı için büyük önem arz eden diş macunlarının; tam koruma ve beyazlatma gibi çeşitli faydaları bulunmaktadır. Farklı markaların reklamları ile bizlere tanıtılan ürünler arasından iyi bir seçim yapmamız gerekir. Sizler için site formatı gereği yine bir liste oluşturduk, sıralama önemlidir..

Önemli Bilgi 1: Bazı bilim adamları ve uzmanlar diş macununun hiçbir faydasının bulunmadığını sadece diş fırçalama için teşvik olabileceğini iddia etmektedir!

Önemli Bilgi 2: Diğer bir kaynakta diş macunu içerisindeki sodyum florür ve benzeri kimyasal maddelerin zararlı olduğuna işaret edilmiş, çocukların diş macunu yutmasının kanserojen etkisi ve sakıncası üzerinde durulmuştur.

dis-macunu-rengi

Bazı kişiler diş macunu altındaki renkli karelerin bir anlamı olduğu savunmuştur. Ancak yaptığımız küçük çaplı araştırmalardan sonra bunun yanlış bir bilgi olduğunu sizlere gönül rahatlığı ile aktarabiliriz. Yani rengin yeşil olması doğal, siyah olması tamamen kimyasal olduğu anlamına gelmiyor.

1. Sensodyne
Hassas diş ve diş etleri için üretilmiş eczanelerde dahi rahatlıkla bulabileceğiniz güvenilir marka. Ayrıca kişiye ve ihtiyaçlara özel ürünleri bulunmaktadır. Diş beyazlatma önceliğiniz varsa ilgili markanın True White isimli modelini deneyebilirsiniz. Listemizin ilk sırasına tartışmasız Sensodyne yazabiliriz.

2. Parodontax
Kişisel bakımınızı parodontax doğal diş macunu ile sağlayabileceğiniz kaliteli bir marka. Özellikle reklamları yüzünden (yazı sonundaki video) firma yoğun eleştiri almaktadır. Kullanan kişiler diş macunu aromasının ve tadının göz önünde bulundurulmamasını, 2 hafta süreç tanımaları gerektiğini belirtmişlerdir.

3. Colgate
Oral hijyenin vazgeçilmez ve bilinir markası Colgate için son zamanlarda, haber siteleri başta olmak üzere medya; ünlü diş macunu markası kanser yapıyor şeklinde reklamlar yapmaktadır. Söz konusu ürün Colgate Total’dir.

4. İpana
Ipana, sağlıklı gülüşler sloganı altında Shakira, Ezgi Mola gibi ünlü isimlerle çalışmış köklü bir diş macunu firmasıdır. Sizlere Gitmez.com ekibi olarak bu markayı tavsiye ederek referans olabiliriz.

 

[mavitext] Yapılan anketler sonucunda sigara içenler için anlık beyazlatma sağlayan Clinomyn öne çıkan marka olmuştur. Ancak uzun süreli kullanımdaki zararından da bahsedilmiştir.[/mavitext]

 

[kirmizitext]Diş hekimleri ise piyasadaki diş macunları arasında hiçbir farkın olmadığını, misvak ve diş ipini daha sağlıklı buldukları konusunda hemfikir olmuşlardır. Diş macunu kullanımı için bakterilerin aynı markaya bağışıklık kazanmasından farklı markalarının kullanılması gerektiğini dile getirmişlerdir. Diş fırçasına macunun fazla sıkılmamasını da şiddetle önermektedirler.[/kirmizitext]

 

Sizce En iyi Diş Macunu Markası hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. buket dedi ki:

    Yalannn. Koca bi yalan.! En iyi dis macunu icinde florur olan olabilir mi acaba? Bu siralama reklam kokuyor.. organik urunlere yonlenin..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir