En iyi Elektrikli Süpürge Hangisi?

3 Ağustos 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

elektrik_supurge_marka

Bu yazımızda diğer bir elektronik ev aleti olan elektrik süpürgesi üzerine bilgi aktarımında bulunmak istiyoruz.  Düğünden önce masraf paylaşımı yapılırken kadınların çeyizinde bulunması gereken bir eşyadır aslında bu. Temizlik ve hijyen üzerine önemli bir etkisi bulunan elektrik süpürgelerinin seçiminde dikkatli davranılmalıdır. İyi bir elektrik süpürgesi sessiz çalışan, motor (watt) ve emiş gücü yüksek, kablo uzunluğu yeterli boyutta, toz haznesi geniş ve kullanışlı olandır. Bunun dışında filtre yöntemi ve filtre seçimi de büyük önem arz etmektedir. Toz torbalı, su filtreli ve siklon sistemler süpürgenin yapısını oluşturur. En çok kullanılan, en sessiz ve en makul fiyatlı olanı klasik toz torbalı süpürgelerdir. Su filtreli süpürgeler ise  kullananlar tarafından pek tavsiye edilmemektedir. Süpürme işleminin sonunda temizleme zahmetinin olması ve koku yapması tavsiye edilmeme nedenleri arasında gösterilebilir. Teknolojik boyutta en yenisi siklon sistemli olanlardır. Ayrıca öğrenilmesi gereken diğer bir kavram hepa filtre tipidir. Hepa, ingilizcede High Efficiency Particulate Arresting kelimelerin baş harflerinden oluşmuştur. Türkçede Yüksek Düzeyde Partikül Yakalayıcı anlamına gelmektedir. Partikülün ise “en küçük parçacık” olarak tanımı yapılabilir. Astım veya diğer alerjik hastalığa sahip kişiler, evinde kedi gibi evcil hayvan besleyen ailelerin hepa filtrasyon teknolojisinden faydalanması gerekir.

1. Dyson

1993 yılında James Dyson tarafından kurulmuş İngiliz kökenli firmadır. Kir, toz, bakteri demeden profesyonel vakumlu ürünleriyle temizlik alanında yeni bir boyut kazandırmıştır. Her ne kadar piyasanın lideri olarak gösterilse de ülkemizdeki fiyatları dudak uçuklatan cinstendir.

2. Siemens

Alman merkezli özel teknolojik kuruluştur. İlkler alanında başarı üstüne başarı yakalamıştır. Bunlar arasında; ilk geçici kalp pili, ilk tramvay hattı, ilk yeraltı demiryolu, ilk otomatik trafik ışıkları ve ilk renkli cep telefonu sayılabilir. Daha fazlası için https://tr.wikipedia.org/wiki/Siemens_AG bağlantılı Vikipedi adresi incelenebilir

3. Bosch

Siemens ile dost bir marka olan Bosch, küçük ev eşyaları alanında kaliteli bir şirkettir. Stuttgart’da temelleri atılmıştır. Listemize üçüncü sıradan girmeyi hak kazanmıştır. Bosch Relaxx 66 isimli modeli en popüler ürünleri içerisindedir.

4. Fakir

Ne kadar Türk markası olarak duruyor olsa da aslında Alman üretimidir. “Fakir” markası Almanca dilinde aile anlamına gelen Familie ile kurucusunun soyadı Kicherer’in birleşmesinden doğmuştur.

5. Miele

Dayanıklı yapısının yanında tüketici memnuniyeti yüksek olan beyaz eşya üreticisi. Fransızca’da bal demektir. Fiyatları ortalamanın baya üstünde seyretmektedir.
6. Rowenta

Bunların dışında sektörde Thomas, Arnica Bora (%100 yerli, Türk mühendisler tarafından üretilir), Rainbow, Electrolux (Amerikan) ve Hoover gibi büyük markalarda yer almaktadır. Markaların çoğunda ürünlerin 2 yıllık garantisi bulunur.

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. E.Ö. dedi ki:

    ” Philips” elektrikli süpürgesinde geniş yelpaze ve satışları olmasına rağmen bahsinin bile geçmemesi şaşırtıcı.

  2. TANSU TUNCER dedi ki:

    homend markasını unutmayalım.Parasının hakkını fazlasıyla veriyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir