En iyi Erkek Parfümleri – Fiyatları

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

rochas-man-parfumEn iyi erkek parfüm markası isimli yazımızdan sizlere merhaba. Parfüm Cennetten Bir Soluktur!  sözü parfümün kozmetik amaçlı ne denli önemli olduğunu bize gösteriyor. Kaliteli ve etkileyici bir parfüm ile karşı cins üzerinde hoş bir izlenim bırakabilirsiniz. Parfüm listemizi oluşturmadan önce birkaç terimi bilmemiz gerekir. Bu terimler EDP ve EDT‘dir. EDP, Eau De Parfum anlamına gelmektedir. %18 oranında esans içerir. EDT parfüme göre daha kalıcı ve ağırdır. EDT ise Eau De Toilette anlamına gelir. %8 esanslı koku miktarı içerir. Daha hafiftir ve spor amaçlıdır.

Ten rengine göre parfüm tercihi nasıl olmalıdır?
Esmerler için baharat notalı kokular,
Sarışınlar için sabun kokular ve
Kumrallar için de meyve ağırlı kokular tercih edilebilir.

1. Hugo Boss – Boss Bottled
Almanya’da (1924) bir giyim firması olarak ismini kurucusundan alan Hugo Boss, parfüm konusunda erkeklerin ilk tercihi olmaktadır. Markanın daha çok Boss Bottled modeli ön plandadır. Bir ankete göre bayanların en çok beğendiği parfüm sıralamasında en fazla oya sahiptir. 100 ml fiyatı 140 Tl civarıdır.

2. Burberry – Classic
Burberry Classic marka ve modelli parfüm hem erkeklerin hem de kadınların en gözde parfümlerinden biridir. Tatlı ve farklı kokusu ile birçok hayranının vazgeçilmezi olmuştur. Burberry’nin Touch isimli ürünü de büyük bir ilgi görmektedir. 100 ml indirimli fiyatı 100 tl civarıdır.

3. Rochas – Man
Taze ve güzel kokulu bir ürün olan Rochas man, özellikle beyaz tenliler için uygun bir seçim olacaktır. Özünde doğal erkeksi bir koku vardır. HugoBoss ve Burberry kadar rağbet görmektedir. İndirimli döneme denk gelirseniz 80 tl gibi makul bir fiyata satın alabilirsiniz.

4. Armani – Code
Bilinir bir marka olan Armani’nin bu ürünü kendini özel hissetmek isteyen erkekler için tasarlanmış. En çekici erkek parfümlerine ismini yazdırmayı başarmıştır.

Sıralamanın devamını Kenzo, Fahrenheit, Blue de Chanel, 212 Men oluşturabilir. Ten rengi ve parfüm uyumu da sizin mis gibi kokmanızı etkileyen diğer bir faktördür.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Melih dedi ki:

    Tekin Acar ‘ a göre karaktere, burca, yaşa göre parfüm seçilmeli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir