En iyi Hava Durumu Tahmini Sitesi 2018

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

hava-durumu-tahmini-GitmezCom
Bu yazımızda en isabetli hava tahmini yapan web sitelerin bir listesini oluşturduk. Listemizde bulunan siteler güvenilir kaynaklar olmasıyla beraber Türkiye’nin tüm il ve semtleri için 15 günlük hatta saatlik dilimlerde hava durumu tahminlerini sizlere detaylı bir şekilde sunmaktadır. Ortalama sıcaklık ve nem-yağmur oranı gibi ayrıntılı istatistiki verilerinde bulunduğu bu siteleri kullanarak ileriki tarihli planlarınızın durumunu netleştirebilirsiniz.

1. Wunderground
Sıralamanın başında yer alan Wunderground, türkçe dil destekli hava durumunu raporlamayı amaç edinmiş bir projedir. En düşük ve en yüksek sıcaklık gibi bilgilerin yanında grafik destekli paylaşımlar yapmaktadır. Ayrıca Appstore üzerinden bu hava durumu servisini ücretsiz olarak indirebilirsiniz. http://www.wunderground.com/

2. AccuWeather
AccuWeather.com türkçe dil ile hizmet sunan bir site daha. Basit arayüzü ve kolay kullanımıyla popüler  servislerden birini oluşturuyor. Güneşin ve ayın doğuş – batış saatlerini çıktılıyan bu online araç, hava durumu tahmini üzerine daha neler yapılabilir ki dedirtiyor. (http://www.accuweather.com/tr/tr/turkey-weather)

3. Weather.com
Avrupa’da hava durumu denince ilk akla gelen jenerik alan adına sahip bu site tahminlerinde neredeyse hiç yanılmıyor. Google arama motoru hava durumu için weather.com’u kullanıyor.

4. MGM.gov.tr
T.C Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün resmi sayfası, vatandaşlar için güne özel hava hakkında yorumlar yapıyor, gerekli uyarılarda bulunuyor.

http://www.mgm.gov.tr/tahmin/gunluk-tahmin.aspx

5. Yandex Hava
Hava durumunda nokta atışlı tahminler yapan bir Yandex hizmetidir. Siteye https://hava.yandex.com.tr/ ilgili bağlantıyı kullanarak ulaşabilirsiniz.

6. NTVHava.com
NTV firması Doğuş Grubun Yerli hava durumu tahmin sitesi.

 

Son olarak Twitter’dan Meteroloji Mühendisi “Havayı Koklayan Adamı” takip edebilir başta İstanbul olmak üzere anlık olarak atılan tweetler ile hava hakkında bilgilenebilirsiniz.

Youtube’da Çok tıklanan Azeri Spikeri izlemenizi tavsiye ederiz.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir