En iyi iOS (iPhone) Uygulamaları (2018)

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

Apple tarafından ilk defa 2008 senesinde piyasaya sürülen iPhone, dokunmatik telefonlar arasında en çok tercih edilen marka oldu.  Android telefonlar için en iyi uygulama ve oyunları geçmiş yazılarımızda ele almıştık. App Store bünyesinde yaklaşık 1.500.000 uygulama bulunmaktadır. Google Play mağazasından daha fazla uygulama içerdiği iddia edilmektedir. Listemizi oluştururken bilinen popüler uygulamalar dışında az bilinen ama işe yarar ücretsiz uygulamaları tanıtmayı sizlere uygun bulduk. İsterseniz çayınızdan bir yudum alın, başlıyoruz..

1.  Cia

cia-ios-application

Bilinmeyen numaralardan gelen aramalarda isim-soyisim gibi bilgileri çıkartan uygulamadır. İsterseniz manuel olarak telefon numarasını uygulama üzerinden sorgulatabilirsiniz. Beni kim arıyor gibi soru ve sorunlarınıza derman olacaktır. CIA her telefonda bulunması gereken bir araç. Bu servisten kendi numaranızı sildirmek için http://cia-app.com/self-service/numarami-sil/ gerekli işlemleri yapabilirsiniz.

 

2. Instant Heart Rate

heart-rate-ios_appstore

Bu ilgili uygulama sayesinde nabzınızı ölçebilir, çarpıntınızı kontrol edebilirsiniz. Tek yapmanız gereken arka kameraya sağ işaret parmağınızı yerleştirmeniz. Siz değerli Gitmez.com okurları için tansiyon ölçme aletleri ile kıyaslama yaparak isabetli sonuçlar verdiğine şahit olduk. Kalp atış sayınızı bu medikal & sağlık kategorisindeki uygulama ile öğrenmek gerçekten çok zahmetsiz.. Runtastic Heart Rate bir başka alternatifi olarak gösterilebilir.

3. MyScript Calculator

matematik-islemleri-coz

Ekrana çözülmesi gereken matematik işlemlerini yazıyorsunuz; uygulama size cevabı söylüyor. Aplikasyon, köklü sayılardan, faktöriyel hesaplarına; trigonometriden işlemlerden; logaritmaya kadar birçok işlem yapabilme kabiliyetine sahiptir.

4. İTS Mobil

its-mobil

İlaç takip sistemiyle beraber ilaçların üzerindeki karekodları, kamera yardımıyla tanıtarak ilacın yasal yollarla temin edilip edilmediğini öğrenebilirsiniz. Ayrıca son kullanım tarihi ve fiyat gibi bilgilere erişebilir, eczanede satılan fiyatla karşılaştırabilirsiniz. İlaçlar sağlık bakanlığı tarafından belirlenmekte olup eczanelerin fiyat farkı koyması yasaktır; böyle bir durumda bilinçli olun, lütfen şikayette bulunun.

5. Puffin Web Browser

puffin-thumbnail

Puffin; hızlı, güvenilir ve Flash Player destekli bir web tarayıcısıdır. Chrome ve Safari gibi web tarayıcılarına kıyasen daha gelişmiştir. Artık flash player içeren sayfaları görüntüleyebileceksiniz.

6.  iSwap Faces

iswapfaces_f01

Yüz değiştirme programı. Eminim çok eğleneceksiniz, hemen arkadaşınızda ve kendinizde denemeye başlayabilirsiniz.

7. Taksimetre

taksimetre

Taksiye param yeter mi  taksimetre kaç yazar derdine son. Aynı zamanda taksicinin fahiş fiyatlar almasına da son. Haritadan yolu seçin, tutarı hesaplayın. Uygulama yakındaki durak isimlerini ve telefon numaralarını gösterir. Km hesabı yapar, ulaşım süresini tahmin eder.

8. Flightradar24

flight-ios

Kameranızı uçağa tutarak neler yapabilirsiniz? Olsa olsa fotoğraf çekebilirim diyorsanız yanılıyorsunuz. Kamerayı uçağa tutun; size yükseklik ve hız bilgilerini; kalkış ve varış yerini söylesin. İmkansız gibi geliyor değil mi?

9. HiddenCam

Bu uygulama internette gezinme süsü verirken, arkadaşınızın veya tanıdığınızın fotoğrafını çekmenize yardımcı olur. Beni mi çekiyorsun sen derse buyrun, telefonu gönül rahatlığı ile gösterin.

10. Sleep Time

sleep-time-uygulama-ikon

Sabahları kalkamayan ve uykusunu alamayanlar için geliştirilmiş. Hareketiniz gibi değişkenler programın algoritmasını oluşturuyor. Bunun neticesinde uyku evrelerinize göre arkaplanda eşik değerinin altında alfa sesleri çalıyor. Uyanmanıza yarım saat kala kuş gibi doğal sesler devreye giriyor. Analiz bölümünden gecenin hangi saatlerinde uykunuzun bölündüğünü ve hafif-şiddetli uyku saatlerinizi inceleyebilirsiniz. Dream:On alternatifleri arasında gösterilebilir.

Yazı sonu. Sizlerde görüşlerinizi, tavsiyelerinizi yorum atarak bizlerle paylaşabilirsiniz.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir