En iyi iPhone Oyunları 2018

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

Bu konuda en iyi iOS oyunları tanıtılacaktır. Az bilinen ama bağımlılık etkisi yaratacak çoğu ücretsiz oyunlardan oluşan bir liste oluşturduk. Ekibimiz tarafından oyunlar denenmiştir. Bazı oyun tavsiyeleri için ekşi sözlük platformundan faydalanılmıştır. Listede tabi Agar.io, Temple Run ve Angry Birds gibi popüler oyunlar yer almayacaktır. Sözü fazla uzatmak istemiyoruz, işte AppStore’da birbirinden güzel o oyunlar..

1. %99

yuzde99

Bu oyundaki amacınız halka sorulmuş olan sorulara verilmiş en popüler cevapları tahmin edebilmeniz. Mesela  komşudan istenen bir şey veya rahatsız edici sesler gibi. Bir zamanların efsanevi oyunu olan Resimli kelime bulmacadan kat be kat daha zevkli bir formattadır. Resimli soruları da bulunmaktadır. Evet biraz sinir bozucu diyebiliriz..

2. Amazing Stairs

amazing-stairsamazing_stairs-2

Oyunda yön değiştirme ve adım atma şeklinde iki buton var.  Her adımı belirli saniyede tamamlamanız gereken bu oyunda, merdivenlerin ustası olacaksınız. Yabancı vine fenomenleri tarafından sıkça reklamı yapılmaktadır.

3. Memorado – Akıl Oyunları

memoradomemeroda

Çok unutkanım, beynim eskisi gibi çalışmıyor diyenlerden misiniz? O zaman biraz alıştırma ve egzersiz ile bu durumu düzeltebilirsiniz. Türkçe dil desteği olan bu oyun, Apple Watch tarafından özel olarak tasarlanmış. İçerisinde 20 farklı oyun ve 572 seviye yer alır. Her güne özel etaplı ödevleri tamamlamanız gerekiyor. Piyasadaki en iyi zekâ oyunudur. Sudoku ve bulmacadan daha fazlası..

4. Stick Hero

stickHero

Ketchapp tarafından geliştirilmiş bu oyunun baş kahramanını çubuk adam oluşturuyor. Bu çubuk adam ile bulunduğunuz konumdan diğer konuma çubuk atarak geçmeye çalışıyorsunuz. Ama unutmayın iki konum arasında boşluk bulunmaktadır.  Çubuğu kısa ya da uzun ayarlamanız durumunda yanarsınız. Stich Hero’yu deneyin, boş ve sıkıntılı zamanların vazgeçilmez oyunu olduğunu görün.

5. Loop Drive : Crash Race

crash-carcrash-car

Üstten görünümlü basit ama harika bir oyun. Kaza yapmadan en fazla kaç tur atabileceksiniz? Süreye bağlı olarak araba sayısı artar. Kamyon, taksi vs. eklenir. Ayrıca altınları toplayarak kendinize yeni bir sıfır araba çekebilirsiniz.

6. Nba 2k15

nba2k15mobilnba-2k15-iphone_ios

1.7 GB dosya boyutu ile bilgisayar versiyonunu aratmayan, 3 boyutlu oyun. Basketbol severlerin kesinlikle telefonlarında bulunması gerekiyor. Sadece arkaplanda çalan müzikler için bile indirilebilecek olan NBA 2K15, fiyat konusundaki zamı ile bizleri üzmüştür. Güncel fiyatı 20.99 TL’dir. Yapımcısı EA Sports’dur.

7. Trials Frontier

trials-frontier

Editörün seçtikleri listesinde yer almasının yanında 2014 senesinde Apple tarafından en iyi oyunlar listesine girmiştir. Motosikletiniz ile engelleri aşın ve görevleri tamamlayın.

8. Into The Dead

into-the-deads

Aslında çok eskiden beri markette yer alan ama görünememiş bir oyun. Bir çölde gece vakti yürüyorsunuz. Hayatta kalmak için üzerinize gelen zombileri vurmalısınız. +12 yaş için uygundur, az derecede şiddet içerir.

9. Smash Bandits Racing

smash-bandits

Oyunda ne kadar çok şey ezersen o kadar puan kazanıyorsunuz. Türkçe konuşmalar yer almaktadır. Bir yandan da siren sesiyle beraber polisler sizi takip etmektedir. Gta 2 tarzı bir görünümü vardır.

10. Looney Tunes Dash

looney-tunes-dash

 

Yazımız burada sona eriyor. Sizlerde oyun tavsiyelerinde bulunabilir ya da görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz. İyi bir gün geçirmeniz dileğiyle..

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Ekşi dedi ki:

    Score! Hero eklenmesi gereken listedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir