En iyi Kablosuz Modem Markası Hangisi? (2018)

31 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

modem-internet

Gün geçtikçe değerini kaybeden kablolu modemler yerini kablosuz olanlara bırakıyor. Ev veya iş ortamında kullanacağız modemlerde seçim yapmadan önce marka araştırması yapmanız size olumlu geri dönüşler sağlayacaktır. Kaliteli olmayan modemler çabuk ısınıyor; kullanıcıların sürekli internetten düşmesine ve sık arıza yapmasına neden oluyor. Sinyal gücü sizin için önem arz ediyorsa tercihiniz çift antenli dbi değeri yüksek modemlerden olsun.

1- Cisco

Amerikan merkezli network ürünleri üreten bir şirkettir. Adını San Francisco’nun son dört harfinden alır. Cisco Sistem tarafından sunulan sertifikasyonlar bilişim sektöründe iş arayanların büyük yardımcısı olmuştur. Markanın en çok satan modelleri arasında Linksys serisi bulunur. Ayrıca Router piyasasının lideri konumundadır.

2.  Airties

Tayvan merkezli bir teknoloji kuruluşudur. Yazılımları Türk mühendisler tarafından sağlanmaktadır. 2004’den beri hizmet veren Airties, İTÜ Maslak Kampüsünde Ar-Ge çalışmalarına başlamıştır. İlgili firma adsl modemler üzerine yüksek kapsama alanına sahip cihazlar üretmektedir. 7/24 Aktif çağrı merkezleri ile müşteri ilişkilerinde büyük tebrik toplamıştır. Kolay arayüzü ile beraber modem kurulumu ya da port, firewall (güvenlik) açma/kapama gibi işlemler zahmetsizce yapılabilir. Türk Telekom ve Turkcell SuperOnline gibi internet sağlayıcıları tarafından müşterilere ücretsiz olarak verilmektedir. Air ve Rt isminde popüler iki serisi bulunmaktadır.

3. Asus (Özellikle tasarımları şık üst düzey modemler üretmektedir!)

4. TP-Link

Yüksek performansa sahip fiber modemler üreten bir Çin kuruluşudur. Dial up zamanından beri ismini duyuran bu marka uygun fiyatlarıyla dikkat çekmektedir.

5. Huawei

Akıllı telefon, tablet,  modem ve bilgisayar parçası satışı yapan Çin menşeli teknoloji firmasıdır. Telefon ve telekomünikasyon sektöründe Motorola ve Ericsson ile ortaklık anlaşmaları bulunmaktadır. Türk Telekom’un resmi modem sağlayıcısıdır. Fiyat/performans olarak iyi bir konumdadır. Cisco firması ile patent davaları uzun yıllar sürmüştür.

6. Siemens

7. ZyXEL

Kullananlar tarafından yoğun olumsuz geri dönüşlere maruz kalmış bir markadır. Telaffuzu çeşitli forumlarda tartışılmıştır. Doğrusu zayksel olacaktır. Dilerseniz 444 11 50 arayıp duyabilirsiniz :)

Haricinde Zoom, Tenda ve USRobotics gibi uzun ömürlü dayanıklı modem üreticileri de bulunmaktadır.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir