ruj-marka
İyi bir makyaj ruj ile başlar. Kadınlar dudaklarını ön plana çıkarmak; onları dolgun göstermek isterler. Bazıları canlı ve parlak durması için kırmızıyı; bazıları abartıya kaçmamak rüküş görünmemek için bordo rengi tercih eder. Ruj rengi kadar kullanılan marka da büyük önem taşımaktadır. Kaliteli bir ruj seçimiyle dikkatleri üstünüze çekebilir; erkeklerin üzerinde cazibeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

Beren Saat’in Aşk-ı Memnu dizisi çekilirken kullandığı ruj markaları Google’da aranma rekoru kırmış durumda. Dizi içerisinde Bihter, Chanel ve Dior isimli ruj markalarını kullanmıştır, bilgilerinize sunmak istedik.

1. Mac
Make-up Art Cosmetics kelimelerinin baş harflerinden oluşmuştur. Kozmetik ürünleri tasarlayan Kanada kökenli New York merkezli bir firmadır. Sahne makyajlarında profesyonel makyözler tarafından genellikle ilgili marka tercih edilir. Kuruluş hikayesi eşcinsel iki adamın piyasada isteklerine uygun makyaj malzemesi bulamamasına kadar uzanır. Sonrasında ünlü kuruluş Estee Lauder firması tüm haklarını satın almıştır. Tüm ürünleri hijyen testlerine tabi tutulmaktadır.

2. Dior
Christian Dior tarafından temelleri atılmış, Fransa menşeli kozmetik ve kişisel bakım ürünleri satışı yapan bir firmadır. Rujları ve J’adore isimli parfümleri büyük ilgi görmektedir.

3. Lancome
Güzellik ürünlerinde uzmanlaşmış bilinir Fransız markasıdır. Şirketin bakım ürünleri hassas cilde sahip veya alerjik gözler için kullanılabilir durumdadır. Geri dönüşler  rujlarının kokusu ve tadı bakımından başarılı olduğunu gösteriyor. Ayrıca şirket zengin pigmentlere sahip çeşitli renklerdeki rujların üretimini titizlikle yapıyor.

4. Loreal Paris
Fabrikaları Paris’de bulunur. Dünyanın en büyük estetik- kozmetik firması olarak gösterilmektedir. L’Oréal şirketi Body Shop markasını 2007 senesinde bünyesine katmıştır. Ruj markaları isimli listemizde üçüncü sırada yer alıyor.

5. Max Factor
Makyaj malzemeleri satışı yapan Polonya merkezli kuruluştur. Hayvanlar üzerinde yoğun kozmetik deneyler yapmaları duyarlı kişilerin tepkisini çekmiştir.

6. Pastel
Nude isimli ruj modelleri bayanların büyük beğenisini kazanmıştır. Fiyat/Performans bakımından başarılı bir profil çizen Pastel, farklı tonlardaki ojelerinde kanserojen içermeyen maddelerden yararlanmaktadır.

Liste haricinde Flormar, Nars, Chanel ve Avon markaları da ruj sektöründe yüksek pazar payına sahiptir.

Güncellenme Tarihi: 19 Ekim 2015