En iyi – hızlı Kargo Şirketi hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

kargo firmaları

Bu yazımızda en iyi kargo firmalarının bir listesini oluşturacağız. Kendi deneyimlerimin dışında diğer forumlardaki ve sözlüklerdeki ortak sorunları – memnuniyetleri de ele aldım. Hemen hemen tüm kargolar kapıda ödeme seçeneği ile size kolaylık sağlamaktadır. Ancak yakınınızda bulunan kargo firmalarını birinci planda tutmanız daha doğru bir yaklaşım olacaktır.

1. Aras Kargo

Listemizin ilk sırasında Aras kargo yer almaktadır. En eski kargo/nakliyat unvanını taşır. Celal Aras tarafından 1979’da ‘önem taşır’ sloganı ile kurulmuştur. Hızlı teslimatları ile fiyat ikilisinde diğer kargo şirketlerine göre daha başarılı görülmektedir. Yine şube yoğunluğu ve çalışan personel bakımından kıyaslama yapılırsa bir adım daha önde gözükmektedir. Aras kargonun telefon numarası 444 25 52 olmakla beraber kargonuzun son durumunu ve nerede olduğunu http://www.araskargo.com.tr/web_18712_1/index.aspx adresinden ilgili kargo takip numaranızı kullanarak öğrenebilirsiniz. Aynı adresten kargonuzun tahmini kaç günde elinize ulaşacağını, adresinize en yakın şubeyi ve iş ücreti gibi detaylara erişebilirsiniz. Mesai saatleri 8:30-19:00 arasındandır. Cumartesi günleri 13:00’a kadar açıktır, pazar günleri hizmet vermemektedir.

2. Yurtiçi Kargo

2. sıramızı oluşturan Yurt içi kargo, Güvenirlik ve hız açısından bilinir bir kargo şirketidir. Söz verdiğimiz gibi sloganı ile hareket eden yurtiçi, Alo 444 99 99 iletişim numaralı çağrı merkezine sahiptir. Gönderim ücretini http://www.yurticikargo.com/bilgi-servisleri/Sayfalar/fiyat-hesaplama.aspx adresli bağlantıdan mesafe ve ürün ağırlığı/uzunluğu esas alınarak hesaplanabilmektedir. Resmi sitenin sağ üst bölümündeki alandan kargom nerede hizmetini kullanabilirsiniz. Özel çözümleri ile beraber sms bilgilendirmesinden faydalanabilirsiniz. Aciliyeti olan ürünlerinizi Yurtiçi Ekspres VIP ile gün içerisinde teslim alabilirsiniz. Çalışma saatleri 09:00-18:00 arasındandır, cumartesi günleri 16:00’a kadar açıktır. Eleştirileri daha çok personel davranışı yüzünden almaktadır. Aras kargodaki gibi Öğrenci-memur indirimi ve web üzerinden kurye çağırma bulunmaktadır.

3. Sürat Kargo

Süratle, özenle sloganı ile faaliye geçirilmiş olan SURAT Kargonun müşteri hizmetleri nosu 0212 410 30 30’dur. Şikayetleri dikkate alan en başarılı firma ünvanına sahiptir. Milli takım sponsorunda Kaynak Holding bünyesinde bulunmaktadır.

Uluslararası (Yurtdışı) teslimatlarda Amerika merkezli UPS tercih edilebilir. Ancak yurtiçi gönderimlerde şube sayısı azlığı nedeniyle tercih etmemeniz önerilir. Birçok teknoloji sitesinin (teknosa,asus) tercihi olan 100$ sermaye ile kurulan Ups kargo, şu an Amerika’da en fazla çalışanı olan firmadır. 4444 00 33/66 iletişim numarasına sahip olan şirketin Türkiye ayağında asgari ücrette personel çalıştırmaktadır. Genel olarak teslimatları Yurtiçi Kargo’daki gibi sabah saatlerinin aksine akşam 7-8’e sarkmaktadır. Kuryenizi internet sitesindeki uydu üzerinden takip edebilirsiniz.

PTT Kargo ise fiyat olarak uygun olmasına rağmen hız açısından bazı aksaklıkları bulunmaktadır. MNG Kargo (Daima önde sloganıdır) ise birçok müşteriye göre yetersiz durumdadır.

Komik bir kargo reklamını da sizlerle paylaşmak istedik :)

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

 1. f.a.gündoğdu dedi ki:

  arasdan nefret ettim,kaç defa madur etti beni.Bugüne kadar yığınla kargo şirketiyle defalarca muhattap oldum ama aras kadar sorun yaşadığım henüz olmadı arasında.Allah c.c. beterinden saklasın.300 tl lik alışveriş kutusunu içinde kırılcak eşya varken yere atıverdi kargocu kapıya getirdiğinde,çünkü yorulmuş bey efendi 2 kutuydu ,kim dedi ona 2 kutuyu aynı anda çıkarmaya çalışsın diye.sırf üşengeçliğinden bu hareketi yapması doğrumu?ama ben bu ve buna benzer yığınla hatasını görmezden gelmiştim defalarca ama en sonunda affedilmesi zor olan bir hatasına dayanamayıp şikayette bulunmak istedim ama sorumlu kişiye bağlamadıkları gibi birde ukala ukala sekreterler koymuşlar konumuna bakmadan insana ukalalık ediyorlar.Karşısındaki herşeyden önce bir müşteri bilinci yok.illaki aralarında iyi elemanlarıda vardır fakat bana pek denk gelmedi.

 2. ahmet dedi ki:

  bana göre en kötü kargo şirketi aras kargo. iş yerindeki telsizi servise gönderdik elimizde teslimat kağıdı olduğu halde telsizimiz kayıp.
  Eşimin arkadaşı eşime hediye yolladı hediyee ortada yok.
  gaziantepten kütahya kargo yolladım bikaç tane eşyayı 2-3 gün sonra teslim ettiler. eşyanın fazlalığından ben eksik olduğunu anlayamamıştım.

 3. Yusuf dedi ki:

  Tamamen saçma ve yanlış bir değerlendirme olmuş. Neye göre yaptınız bu değerlendirmeleri?

 4. Yönetici dedi ki:

  Konuya katkınız için teşekkürler Ece!

 5. Ece dedi ki:

  Selam herkese, Yurt dışı gönderimleriniz için DHL kargo firmasını öneriririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir