En Kaliteli 7+ Kaşar Peyniri Hangisi?

19 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
Kaşar Peynir Markaları

Sofraların baş tacı olan Kaşar Peynir, Türk ve Yunan kahvaltısının vazgeçilmezidir. Bir dilim (250 gram) kaşar, 100 kaloridir. Pide vetostun ana malzemesi olmasıyla beraber A, B6 – B12 vitaminleri ve kalsiyum minerali bakımından zengindir. Kaliteli olmayan kaşar tüketimlerin sağlığımıza ciddi zararları var. Piyasada bulunan bazı firmalar, maliyeti düşürmek adına tarihi geçmiş kaçak kaşarları tekrar işlemiş ve satışa sunmuştur. Bu nedenle “alt tarafı kaşar” denilip ucuz markalar tercih edilmemelidir. İyi ve taze bir kaşar; kesilince ufalanmaz, dağılmaz. Kaşar peynirin anavatanı Kars’tır. Ayrıca genel kültür olması açısından 1 kg kaşar peyniri için 11 kg süt kullanıyor!

Türkiye’nin en iyi Taze Kaşar Peyniri Markaları

1- Kaanbey

Bim marketlerde rahatlıkla bulabileceğiniz bir kaşar peynir markasıdır. Ambalajındaki logo diğer tabiriyle maskot Osmanlıdan kalma pala bıyıklı bir adamdır. İlgili firma peynir mayasının kaynağını açıklayarak dürüstlüğünü göstermiştir. Vejetaryen & Veganlar ya da helal sertifikasına dikkat edenler için uygundur. Fiyatları öğrenci dostudur.

2- Moova

Koç grubu bünyesindeki Tat Gıda, markanın tüm haklarını 32 milyon dolara Söktaş’tan almıştır. Şirket, süt ve süt ürünleri üretimi yapmaktadır. Ambalaj tasarımı birçok kişinin beğenisi kazanmıştır. Firma, Facebook ve Twitter gibi sosyal medya mecralarını aktif olarak kullanmaktadır. Tuz, yağ ve protein değerleri makul seviyededir. Yabancı ortak bulamama sebebiyle üretimlerini durdurduklarına dair bazı iddialar bulunmaktadır.

3- Muratbey

Kahvaltılık ürünler üzerinde uzmanlaşmış bir markadır. Burgu peyniri ile son zamanlarda tekrardan adını duyurmuştur. Sahipleri Necmi ve Recai Erol kardeşlerdir. Memleketleri Ordu/Mesudiye’dir.

4- Pınar

Yaşar Holding tarafından yönetilmekte olan ünlü markadır. Karşıyaka basketbol takımının resmi sponsorudur.

5- Yörsan

Yoğurt ve peynir sektöründe 50 senelik geçmişi vardır. 17 ülkeye ihracat yapan bir kuruluştur. Susurluk’ta büyük bir dinlenme tesisleri bulunur ve kaşarlı tostları için müşteriler sıraya girmiştir. Arap sermayesine katılmıştır.

6- Peysan

7- Sütaş

**

Bu yazı “fareler ve insanlar” için hazırlanmıştır.. :-)

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir