En iyi 5+ Kasko Şirketi – Sıralaması

6 Kasım 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
Kasko Sigorta Şirketleri - Araba

Kasko firmaları arasında kıyaslama yapmadan önce sigorta, kasko ve zorunlu trafik sigortası gibi kavramlar hakkında sizleri bilgilendirmek istiyoruz.

Sigorta: Kişinin sağlık, işyeri veya araç gibi çeşitli alanlarda oluşabilecek maddi hasarın karşılanması için firma ile yaptığı sözleşmedir. Böylece kişi  sağlık giderlerini veya aracını hırsızlık gibi vakalara karşı teminat altına almış olur.

Sigorta Poliçesi: Sigortalanan mâl veya kişi hakkında bilgilerin ve ödenecek tutarın (prim) yer aldığı yazılı bir belgedir. Bu resmi belgeye sigortanın geçerlilik süresi gibi detaylı şartlar da eklenmiştir. Ayrıca poliçeye (senet) ek olarak kloz isimli notlarda sigortanın kapsadığı maddeler yazar.

Kasko: Araçlara yapılan sigortalara verilen özel isimdir.

Zorunlu Trafik Sigortası: Kaza durumunda karşı tarafın masraflarını güvence altına alan sigortadır. Yaptırılması zorunludur ve her sene yenilenmesi gerekir. İlgili sigorta devlet tarafından kontrol edilir, eksikliği halinde trafiğe çıkılması yasaktır.

Yukarıdaki kavramları açıkladıktan sonra sigorta poliçesinin en az kasko firması kadar öneme sahip olduğunu belirtmek isteriz. Kaskolar, genel ve özel şartlar dahilinde imzalanır. Genel şartlarda alkollü araç kullanmanızla meydana gelecek hasarın karşılanmayacağı gibi sınırlar ve kurallar bulunur. Firmalar özel şartlar bölümünü kendi lehine kullanarak anlaşmayı manipüle edebilir. Mesela orjinal yedek parça kullanımı yerine yan sanayiden faydalanacağını evraklara yazabilir. Haricinde standart, orta ve full (geniş) olmak üzere farklı fiyatlar altında kasko paketleri bulunmaktadır.  Görüştüğünüz acentenin dürüst olup güven vermesi diğer bir önemli detaydır.

Sıralama yapılırken müşteri geri dönüşlerinden, şikayetlerden, anketlerden ve çeşitli verilerden yararlanılmıştır.

Türkiye’nin En Güvenilir Kasko Şirketleri

1. Anadolu Sigorta

Atatürk tarafından kurulmuş ilk yerli sermayeli sigorta şirketidir. Sosyal sorumluluk projeleri büyük tebrik toplamıştır. Listemizde ilk sırada yer alıyor.

2. AXA

Axa Sigorta Grubu bir Fransız kuruluşudur. Müşteri memnuniyeti bakımından başarılı bir profil çizen Axa, 1817 yılından beri hizmet vermektedirler.

3. Allianz

Dünyanın en büyük sigorta firmalarından bir tanesidir. Kullanıcılar Türkiye kolunun özellikle Koç Holding’den ayrılmasından sonra kalitesini koruyamadığını iddia etmektedir. Alman merkezlidir.

4. Aksigorta

Sabancı bünyesinde bulunan kurum. Kendi üniversite öğrencileri, mezun olana dek Aksigorta’nın sağlık sigortasından ücretsiz yararlanır.

5. Groupama

 Fransız sigorta ve emeklilik şirketidir. Türkiye pazarına Başak ve Güven Sigortayı satın alarak girmiştir.

Dipnot 1 : Kasko içerisinde mini onarım paketinin yer almasına dikkat edin. Böylece ufak tefek hasarları dert etmemiş olursunuz!

Dipnot 2 :  Aracınızın markası ile anlaşmalı kasko şirketlerini tercih edin.

Dipnot 3 : Sigortam.net web sitesini kullanarak ihtiyacınıza en uygun teklifleri alabilirsiniz. Bankaların kasko hizmetlerinden mümkün mertebe uzak durmanızı tavsiye ederiz.

(Reklam ilgili markanın listede ilk sırada bulunması nedeni ile paylaşılmıştır!)

Yazının sonuna gelmiş bulunuyoruz. Lütfen konu hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir