En iyi Klima Markası hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

klima

Sıcak yaz aylarında serinlemenin en etkili yolu tartışmasız klimalardan geçmektedir. Kullanıcıların bir klimadan beklentileri arasında sessiz çalışması ve çevre dostu yapısı ile enerji – elektrik tüketiminin düşük olması sayılabilir. Klimanın btu değeri, odanın büyüklüğü ve kişinin vücut indeks boyutunu karşılamalıdır. Kilogram başına 50 btu yeterli seviyede olacaktır. Mesela üç kişilik bir ailenin toplam kilosu 80+55+65= 200 olsun. Salona takılacak  200×50=10.000 Btu değerine sahip klima ailenin ihtiyacını rahatlıkla sağlayacaktır.

1. Mitsubishi

Japonların kalitesini gösteren bir markadır. Otomobilden asansör sektörüne kadar yüksek performanslı üretimleri bulunmaktadır. Özellikle klima alanında piyasanın lideri konumundadır. A sınıf klimaları sağlam ve dayanıklı bir yapıdadır.

2. Toshiba

Fiyat performans olarak en iyi durumda olan Toshiba, Tokyo genel merkezli bir şirkettir. Teknolojinin geldiği noktadan sonuna kadar faydalanan firma, Daiseikai modelli süper inverter klimalarıyla beraber 100 wattlık bir ampul kadar enerji tükettiğini iddia etmektedir.

3.  Daikin

Tek bir ürün altında hem soğutma hem ısıtma işlevi gören VRV sistemini ilk tasarlayan devasa bir Japon firmadır. Enerji tasarruflu tam inverter üst veya orta segment klimalarıyla sadece bu sektöre yönelmişler ve satış rekoru  kırmışlardır. Ancak lüks olmasının yanı sıra fiyatları oldukça yüksektir.

4. Bosch

5. Gree Electric

Türkiye distribütörlüğünü Aytek Soğutma sahiplenmiştir. Çin malı olan firma fan, klima gibi iklimlendirme üniteleri üretir.

6. DemirDöküm

2007 senesinde Koç grubu tarafından Vaillant firmasına devredilmiştir . Kombi, klima gibi ısıtma sistemlerini uygun fiyata pazarlamaktadır. Son zamanlarda teknik destek konusunda kullanıcılar tarafından başarısız olarak değerlendirilmiştir ve eski kalitesinden uzaklaştığı dile getirilmiştir.

7. Sigma


Klimanızı açıp karşısında uzanırken dikkatli olmanız dileğiyle görüşmek üzere. Bol sağlıklı günler!

 

 

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir