En iyi Laptop Markası hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

asus-laptop-marka-top10

Uzun ömürlü ve sorunsuz bir PC deneyimlemek istiyorsanız;  Dizüstü bilgisayar satın alırken marka araştırması yapmanız gerekir. Kalitesiz bir laptop seçiminde; bilgisayarın aşırı ısınması, bataryanın bozulması gibi olası sorunları erken dönemlerde yaşamaya başlayabilirsiniz. Bazı markaların yüksek performanslı dizüstü bilgisayarları, diğer markalara göre daha ucuz olabilmektedir. Ancak aynı sistem özelliklerine sahip olan bu cihazlar, kullanıcı hatası olmaksızın bile problemler yaşatabilir. Bir İngiliz sözü olan “Ucuz mal alacak kadar zengin değilim.” ilgili konunun özeti şeklindedir.

 

Bilgisayarı hangi amaçla aldığınız da önemli bir husustur. Oyun ve çizim yapmak için alınan bilgisayarlar, ekran kartı yönünden iyi olmalıdır. İş, internet, film/dizi izlemek ve diğer kişisel amaçlarla dizüstü satın almak isteyenler iyi bir sistem özelliğine ihtiyaç duymazlar. Sırası ile hızlı bir sistem için; işlemci hızı; Ram ve ekran kartı önemli parçalardır. Oyun amaçlı alınan bilgisayarlarda en az 1 GB Nvidia – Atı ekran kartı tercih edilmelidir. Burada ekran kartı markası da ayırt edici noktadır. 1 GB Nvidia GeForce GT 525m ile 1 GB ATI  5450 modelleri aynı verimde olmayacaktır. Oyun ve grafik dışındaki sistemler için ise en azından işlemci hızı 1.8 GHZ ve Ram 4 GB olmalıdır. İşlemci olarak İntel Core i7 tercih edilebilir.

 

Taşınabilir bilgisayarlar; netbook, notebook ve ultrabook olmak üzere 3 grupta incelenir. Netbook boyut  ve sistem özellikleri olarak düşüktür. Ultrabook, notebook’a kıyasla daha ince ama hız olarak daha geri plandadır.

En iyi Dizüstü Bilgisayar Markaları :

1. Dell

Listenin ilk sırasını tartışmasız Dell alacaktır. ABD/Teksas merkezli kişisel bilgisayar üreticisi Dell, saniye başı bir ürün satmaktadır. Fazla sayıda çağrı merkezi vardır ve geri dönüşlere önem vermektedirler. Son zamanlarda yatırımlarıyla ve EMC’yi 67 milyar dolara satın almasıyla konuşulmaktadır.

2. Asus

Tayvan merkezli Asus, dünyanın en iyi anakart üreticisinden biridir. Bu başarısını diğer donanım elamanlarında da gösteren Asus, ilham verici yenilik — kalıcı mükemmellik sloganı ile hareket etmektedir ve müşteri memnuniyeti açısından son derece başarılıdır.

3.  Sony

Japonya kökenli olan Sony, diğer elektrik & elektronik ürünlerindeki başarısını (bkz: PlayStation) bilgisayara da taşımıştır. Ve hemen hemen her ülkede mağazası bulunmaktadır.

 

4. Toshiba

Tarihi çok eskilere (1940) dayanan Toshiba, birçok firmanın ve bireyin vazgeçilmezi olmuştur. (Japonya)

5. Lenovo

Çin merkezli Lenovo (IBM) ilk bilgisayar üreticisidir. Motorolayı Google’dan satın alarak sermayesini genişletmiştir. Laptop sektöründe HP ile beraber pazar payı en yüksek markadır.

 

HP ve Acer markalarını deneyimlerimize ve şikayetvar sıralamasına istinaden sınıfta bırakıyoruz.

 

Hangi GSM Operatörü Tercih Edersiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

İlk görsel (en az sorun çıkarandan en çok sorun çıkarana…)

laptop-anket-sorun-notebook-anket

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

 1. Efe Emir dedi ki:

  Bence en iyisi asus.

 2. Gökhan SANCAK dedi ki:

  bencede en iyi casper valla süper sorunda yok bozuk mozuk sorunu felan hiç olmadı

 3. ahmet yasir dedi ki:

  hadi ordan en iyisi casper seçildi kafanıza göre sıralama yapıyonuz adamların en kötü bilgisayarıu bile bir çok oyunu indiriyo hemde en ağırlarını 2010dan beri en iyi matrka casper gidin araştırın ödüllere bakın öyle konuşun kendi bilgisayarınızı en başa koymayın adam gelmiş panasonic 1. diyor en berbat performansa sahibi panasonic

 4. KAZIM BAYRAK dedi ki:

  DÜNYANIN EN İYİ LAPTOP/NOTEBOOK DİZÜSTÜ BİLGİSAYARLARI 1. PANOSONİC 2. SONY 3. ASUS .. gider oğlu gider

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir