En iyi Lens Markası hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

Lens Markaları

Görme kusurunu düzeltici olarak kullanılan lens ve gözlükler net görmenize olanak sağlar. Lensler bazı kişilerin ilk tercihi olabilmektedir. Aslında en iyi lens diye bir tabirde bulunmak doğru olmaz. Çünkü en iyi lens gözünüze uygun olan lenstir. Kişinin; dia (göz çapı) ve bc (base curve – göz bombeliği – standart 8.6) değerleri farklılık gösterebilir. Bu nedenle lens kullanımına başlamadan önce göz uzmanı tarafından bir lens muayenesi olunmalıdır. Eğer göz yapınız lens için uygunsa bu doğrultuda doktorunuz, size bir lens reçetesi yazacaktır.

Lens kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Lens konusunda hijyen büyük önem arz eder. Doktorunuz sizin temizlik kurallarına uyacağınıza emin olmadığı taktirde gözlük ile devam etmenizi isteyebilir.

– Lens takma & çıkarma işleminden önce elleriniz kalıp sabun ile yıkanmalı ve kağıt havlu yardımıyla iyice kurulanmalıdır.

– Lenslerinizi asla su ile temas ettirmemelisiniz. Su bilinenin aksine göz için zararlı mikroorganizmalar içerir.

– Lens ile uyunmamalı, yıkanılmamalı, denize/havuza girilmemelidir..

– Göz sağlığınız için eve geldiğinizde gözlük dönüşümü yapılmalıdır.

– Çok sıcak ortamlardan (mangal başı), tozlu ortamlardan ve klimadan kaçınmanız gerekir.

– Lens kabındaki solüsyon lensinizi çıkarmadan önce değiştirilmelidir.

– Herhangi bir şikâyet yaşanmasa dahi süresi geçen lensleri kullanmakta ısrarcı olunmamalıdır.

– Gözde sulanma, ağrı ve batma olduğunda hemen göz hekimine başvurulmalıdır. 6 ayda bir kontrole gidilmelidir.

Hangi lens markası en iyisidir?

İleride göz kuruluğu ve alerji gibi sorunlarla karşılaşmamak için lens seçerken dikkatli olunmalıdır. Saydam kontakt lensin oksijen geçirgenliği ve su oranı göz önüne alınmalıdır. Su oranı, gözyaşı kullanım oranı demektir bu nedenle düşük olması daha iyi olacaktır.

Biz astigmat gözler için Acuvue Oasys ,  miyop gözler içinse Air Optix AQUA – Night & Day markalı ürünleri tavsiye ediyoruz!

Video

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

 1. fatih dedi ki:

  benimde yıllardır güvenerek temin ettiğim http://www.lensoptik.com.tr var.tavsiye edebilirim.ayrıca en iyi lens markası göz çapınıza uygun ve oksijen geçirgenliği olan marka hangisi ise odur..

 2. Yönetici dedi ki:

  Bir öneride bulunmak gerekirse lenslerinizi indirimli ve uygun fiyatlara http://www.lensmarket.com sitesi üzerinden güvenilir bir şekilde satın alabilirsiniz. (bu bir reklam değildir!)

  Ayrıca Astigmat (torik) lensler 2.25 dereceye kadar üretilir. 2.75 üreten tek marka Soflens’tir. Miyop/hipermetrop göz kusurlarında böyle bir kısıtlama yoktur.

  Dipnot: Purevision 2 HD dışındaki Bausch Lomb markalı ürünlerden kaçınmanız deneyimlerimize göre doğru olacaktır diyebiliriz…

  Sorularınızı buradan bize ulaştırabilirsiniz, cevaplamaktan memnuniyet duyarız! :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir