En iyi Lens Solüsyonu hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

Kontakt Lens Solüsyonları - Gitmez.com BlogLens Solüsyon seçimi en az lens markası seçimi kadar önem arz eder. Bazı solüsyonlar gözümüz için tehlike oluşturabilir. Gözün yanması, çapaklanması gibi çoğu problemin altında yanlış solüsyon markaları yatmaktadır. Lens temizleyicisi olarak kullanılan bu solüsyonlar, lens içindeki zararlı mikroorganizmaların, bakterilerin, kirlerin arındırılmasını sağlar. Bu nedenle solüsyonun etken maddesi başka bir deyişle marka güvenirliği önemli bir husustur. Diğer lens kullanıcıların da fikrini dikkate alarak, kendi deneyimlerimle bir liste oluşturdum

1. BioTrue

Bausch & Lomb üretimli bir markadır. Yine ilgili bu markanın Renu isimli solüsyonu alerji ve mikrop gibi şikayetler üzerine yasaklanmıştır. Ancak Bio True’ye kullandığım en iyi solüsyon diyebilirim. Lensi kötü yönde etkilememesi, lensin süresini kısaltmaması ve gözü hiçbir şekilde yakmaması nedeni ile uzun süredir tercihim olmuştur.

2. Solo Care Aqua

Ciba Vision üretimi olan Solo Care, lensi temizlemekle kalmaz; gözünüzü b12 vitamini ve minerallar ile besler. All in One bileşenli tercih edilebilir bir üründür. Ancak 2014 Ekim itibariyle Türkiye’ye ithal edilmeyecekmiş, stoklamanızı bu doğrultuda yapabilirsiniz.

3. Opti-Free Express

Alcon girişimli Opti free, “bilgisayar başında uzun süre geçirenler için” sloganı ile faaliyete geçirilmiştir. Sözde yüksek nemlendirici gibi özellikleri bulunsa da benim gözümde kuruluk yapmıştır. Prospektüsüne göre bu solüsyonu ayrıca göz damlası olarak kullanabilirsiniz. Ovalama gerektirmez!

 

Dikkat edilmesi gereken diğer bir konuda lens – solüsyon uyumudur. İlgili durumu http://www.staininggrid.com/grid.aspx linkli bağlantıdan kontrol edebilirsiniz. (% Yüzde ne kadar düşükse o kadar uyumludur!)

“Solüsyon göze damlatılır mı?” sorusunun cevabını için kullandığınız solüsyonun kullanma kılavuzuna bakabilirsiniz.

Yazımız burada sona ermiştir. Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan her şeyi aşağıdaki yorum bölümünü kullanarak bize aktarabilirsiniz. Uzman ekibimiz size yardımcı olmakta mutluluk duyacaktır..

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Karamans dedi ki:

    Benim yıllardır güvenerek alışveriş yaptığım https://lensoptik.com.tr sitesini sizlere tavsiye edebilirim. Kampanyalarını sürekli takip ediyorum her zaman uygun fiyata lens alabiliyorum. Sizlerde kontakt lens satın almak istiyorsanız https://lensoptik.com.tr sitesinden gönül rahatlığı ile alışverişlerinizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir