En iyi 7+ Makarna Markası nedir?

19 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
en iyi makarnalar

Makarna, dakikalar içerisinde servis edilebilecek hemen yap bir yemek türüdür. Yapılışının zahmetsiz olması özellikle öğrenciler tarafından tercih sebebi olmaktadır. Besin değerleri bakımından zengin olan makarna ayrıca yüksek kalori içerir. (100 Gram = 100 Kcal)

İtalyan kültüründen mutfağımıza geçmiş makarnanın birçok çeşidi bulunur. Aşağıdaki görseli inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Makarna üretimiyle ünlü olan ilimiz Gaziantep’tir. (%40 üretim oranı)

makarna_cesitleri--turleri

Uzun lafın kısası makarna toplumumuzda genç yaşlı herkes tarafından sevilmekte; sporcuların daha da ilgisini çekmektedir. Buğday irmik haline getirilerek su ile karıştırılır ve şekil verilir. Böylece makarna elde edilmiş olur. Makarna, B vitamini ve protein yuvasıdır. Kolay sindirilerek enerjiye dönüştürülür, karbonhidrat grubunda yer alır.

Bu kadar bilgi ve genel kültürden sonra evet sıra geldi en iyi makarna markaları listesine..

En Lezzetli & Kaliteli Makarnalar

1. Nuh’un Ankara

Lezzet ve tat olarak büyük övgüler toplayan yerli sermaye makarna üreticisidir. Marka haricinde Veronelli ismiyle soslu makarna satışı yapmaktadır. 20 tonluk modern fabrikası, kurucusunun anısına Sincan’a taşınmıştır. Dünyanın en büyük 3. makarna fabrikasına sahip olduğu iddia edilmektedir. Tad ve lezzet olarak gurmelerin beğenisini kazanmıştır.

2. Barilla

Roma/İtalya merkezli bir kuruluştur. Firmanın %25 payına Amerika sahiptir. Marka bir zamanlda homofobik sebeplerden dolayı protesto edilmiştir. Filiz makarna bu kuruluşa bağlıdır. Roma takımının eski sponsorudur.

3. Oba

Oba makarna 1966 yılında Gaziantep’te kurulmuştur. İnsan sağlığına önem veren Dünyanın Bayıldığı bir Makarnadır.

4. Pastavilla

Tat Gıda (Koç Grup) şirketine bağlı un, irmik ve makarna satışı yapan bir gıda markasıdır. Markanın önceki ismi Kartal Makarna olarak geçmektedir.

5. Arbella

Ünlü bakliyat firması Arbel’in (Durum Gıda) ürettiği makarna markasıdır. Durum Gıdanın Mersin ilinde Mahmut Aslan tarafından temelleri atılmıştır.

6. Piyale
Türkiye’nin ilk makarna fabrikası olma başarısını taşır. Bir zamanlar Sabancı tarafından yönetilip işletilmiştir. Şu an tüm hakları Ülker’de bulunur.

7. Filiz 
Bolu’da Doğuş Holding tarafından kurulmuş bir makarna firmasıdır. Yerli sermaye olmaktan çıkan Filiz, Arbella bünyesine katılmıştır.

Liste haricinde Selva firması da sektörün bilinir makarna üreticilerindendir.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir