En iyi Motosiklet Markaları Nelerdir?

24 Mart 2016 tarihinde tekrar düzenlendi.

en_iyi_motosiklet

Yazımıza “Dört tekerlek bedeni, iki tekerlek ruhu hareketlendirir” şeklinde güzel bir söz ile başlamayı uygun bulduk. Motosiklet tutkunları özellikle rüzgarı teninde hissetmenin bambaşka bir duygu ve özgürlük olduğunu dile getirirler. Bizlerde ekonomik ve ergonomik yapısıyla en iyi motosiklet markalarının listesini oluşturduk. Her ne kadar motor çeşitleri ve benzeri durumlara göre farklı markalar ön plana çıksa da genel bir sıralama yapmak istedik.

1. Honda
Dünyanın en büyük motosiklet üreticisi (wiki) olarak gösterilen Honda aynı zamanda dünyada ilk kez hava yastıklı motosiklet üreten Japon devi bir firmadır. Son zamanlarda bu konuyla alakalı çeşitli davalara maruz kalmıştır. 1948 senesinde motosiklet üretme amaçlı kurulan firma sonrasında sevilen tasarımlarıyla otomobil, uçak gibi sektörlere de dahil olmuş ve bu alanlarda başarılı olmuştur. Yüksek rakamlı satışlarla sermayesini genişletmiştir.

2. Suzuki
Bir Japon firması daha listeye adını yazdırıyor. Suzuki, “GS” isimli serisiyle piyasada adını duyurmuştur. Ayrıca Suzuki, ATV modelleriyle de nam sarmış bir firmadır. Yaşam tarzı sloganıyla bayanların başta olmak üzere birçok kişinin ilk tercihi olmuştur.

3. Yamaha
Bünyesinde hem gitar hem motosiklet satışı yapan tek firmadır herhalde Yamaha. Yine bir japon markası olan Yamaha şüphesiz en iyi motosiklet üreten markalardan bir tanesidir.

4. Kawasaki
Motosiklet denince hemen akla gelen Kawasaki, Japonya’nın en büyük şehirlerinden biridir. Dayanıklılık bakımından parmakla gösterilen bir firmadır.

5. Ducati
İtalyan motosiklet tasarımcısı ve üreticisi olan bu firma Alman devi Audi – Lamborghini (Volkswagen Grubuna ait) tarafından satın alınmıştır. Motosikletin ferrarisi olarak gösterilir.

6. Harley Davidson
Herkesin hayallerini süsleyen Davidson, adını 2 Amerikan vatandaşın soyisminden alır. Markanın motordan çıkan sesi bile patentlemesi büyük şaşkınlıkla karşılanmıştır.

7. KTM
Avusturya merkezli bir motosiklet ve bisiklet üreticisidir. Moto Gp gibi yarışlara sponsor olarak katılmışlardır.

8. Bmw
Her yerde karşımıza çıkan ve spor üretimlere sahip olan Bmw; Harley Davidson ve Ktm ile beraber dünya turlarında kullanılan sayılı markalardandır.

Yazımızı burada sonlandırıyor ve sizlerin de değerli görüşlerinizi bekliyoruz..

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Yönetici dedi ki:

    Merhaba, düzeltme için teşekkürler İrfan..

  2. irfan dedi ki:

    suziki yerine suzukı olmalıydı :)
    kolay gelsin başarılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir