En iyi Multivitamin & Mineral Hangisi 2018

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

en-iyi-multivitaminler

Günümüzde artık doğru beslenmenin ne denli önemli olduğu herkes tarafından kabul edilmiş durumda. Hastalıkların birincil sebebi olarak gösterilen yanlış veya düzensiz beslenme, insanları hasta yapıyor ve yaşam kalitesini düşürüyor. Artan Fast food tüketimi ile beraber vücut için gerekli vitamin ve mineralleri alamayan insanların yardımına multivitamin ve mineral hapları koşuyor. Günlük azami besin değerlerini sağlayan bu ilaçlar, bağışıklık sistemimizi güçlendirmekle kalmıyor psikolojik sağlığımıza kadar olumlu bir geri dönüş sağlıyor. Ekşi sözlük gibi mecralarda ‘migren ataklarımdan kurtuldum” , ‘saç dökülmelerim sona erdi‘ şeklinde gerçek kullanıcılardan birçok olumlu yoruma ve örneğe rahatlıkla rastlayabilirsiniz. Misal magnezyum minerali yeterince alınmadığı taktirde; kas kramplarına ve ağrılarına, sinir-stres ve uyku sorunları gibi birçok sağlık problemine yol açabiliyor. Hastanın şikayetleri bu noktada başlıyor. Konuya objektif yaklaşmak gerekirse yapılan bir araştırmayla “Multivitaminlerin kanseri önlemediği ve yaşam süresini uzatmadığı” sonucuna ulaşılmış. Kişisel yorumum bilimin, her konuda haklı çıkmadığı ve bazı konularda yanıldığı gerçeğinin unutulmamasıdır. Bir zamanlar yapılan araştırma ile yumurtanın sağlıksız olduğu bilgisi; daha sonra başka bir araştırmayla bilim tarafından vitamin deposu olarak gösterilmiştir. Temennim Akupunktur gibi Alternatif Tıp seçeneklerine de önyargısız yaklaşılarak, faydasını gören insanlar göz önüne alınmalı ve bu düşmanlığın sona ermesidir.

1. Solgar Vm75
Solgar, 1947’den beri hizmet veren bitkisel bir ilaç firmasıdır. Firma sağlık – kalite kontrollerini büyük bir titizlikle yapmakta olup aldığı çeşitli ödülleriyle bu alandaki başarısını bizlere göstermektedir. Solgar markasının vm75 isimli ürünü vm2000 ile beraber en çok satılanlar listesini oluşturmakta ve vitamin haricinde potasyum, kalsiyum, magnezyum gibi gerekli mineralleri de içermektedir. Kronik yorgunluk hali, halsizlik, uyku isteği gibi birçok soruna kökten çözüm sağlayan bu ürünler, vücudun doğal forma kavuşmasına yardımcı oluyor. Ülkemizde en çok tercih edilen ve dünya basınında en iyi besin takviyesi olarak gösterilen Solgar, yan etkisiz bir şekilde doğal bir tedavi sunuyor. Ayrıca http://www.solgar.com.tr/ adresinden ihtiyacınıza özel ürünlere ulaşabilirsiniz.

2. Pharmaton

Özellikle konsantrasyon sorunu ve stres için etkili olduğunu iddia eden bu multivitamin, vücudun kendi kendine üretemediği vitamin ve mineralleri içeriyor. Bu kompleks ilaçla beraber kalıcı dinçlik (Ginseng özü içerir) durumuna kavuşarak günün tadını daha iyi çıkarabilirsiniz. Testosteron seviyesini yükseltir. Sabah kahvaltıdan sonra alınması durumunda olumlu etkilerini ve faydalarını bir ay içerisinde görebilirsiniz. Birçok forum ve blogda kullanan kişiler memnuniyetini dile getirmektedir. Listemizin ikinci sırasında Pharmaton yer alıyor.

3. Centrum
50 yaş üzeri, erkek, kadın ve çocuklar için ayrı ürün satışı yapan Amerikan merkezli bitkisel bir ilaç firmasıdır.

4. Supradyn All Day

Supradyn, doping etkisi gösterdiği için profesyonel sporculara bir zamanlar yasaklanmış olan bayer üretimli multi-vitamin hapıdır. Özellikle yoğun çalışma temposunda olanlar ve üniversite sınavına hazırlananlar için tavsiye edilmektedir. Kullanımında bol su ile yutulması önerilmektedir. Ayrıca doktorların hamile kadınlar ve grip hastaları için reçeteledikleri takviyelerin başında gelir. İştah açarak kilo almanızı sağlayabilir. Çarpıntı, mide bulantısı, ağız kuruluğu gibi yan etkileri kendini aşırı derecede hissettirdiği zaman bırakılmalıdır.

Multivitamin Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler:

– Herhangi bir olumsuz ve beklenmeyen durumda bırakılmalı, hemen doktora başvurulmalıdır. İlaç içindeki herhangi bir maddeye alerjiniz olabilir.

– Aç karna alınmamalıdır. Mide bulantısı hatta kusma gibi sorunlar yaşanabilir.

– 2 Ay alınması durumunda 1 ay ara verilmelidir.

Listedeki isimlerin dışında Animal (Pak), Gnc, Unicap, One a day, Megadyn ve Proviten A-Z gibi besin takviyesi sağlayan markalar da bulunmaktadır. Peki siz hangisini alıyorsunuz, görüşleriniz nelerdir?

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir