En iyi Otobüs Firması hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

ootobuus

Otobüs firmaları arasında seçim yaparken yolcular genellikle ekonomik olanı tercih ederler. Daha güvenli ve konforlu ulaşım için konu hakkında bir makale yazmayı uygun bulduk. İyi bir otobüs firması; saatinde kalkıp saatinde varan; yiyecek-içecek servisleri ve ikramları zengin olan; rahat koltuklarının yanında televizyon, netbook, dergi, internet erişimi vs. gibi otobüs içi teknolojik ve diğer boyuttaki hizmetleri gelişmiş olandır. Ayrıca metro turizm gibi kaza oranı yüksek ve güvenli ulaşım konusunda başarısız olan markalardan bilet alırken iki defa düşünmekte fayda var diyor listeye geçiyoruz.

1. Anadolu Ulaşım
Uşak merkezli şehirlerarası otobüs firmasıdır. Orhan Erdoğmuş tarafından kurulan Anadolu Ulaşım, Pamukkale Turizm tarafından satın alınmıştır.

2. Kâmil Koç
Bursa’da kurulmuş olan şirket, Actera Group tarafından 65 milyon TL’ye satın alınmıştır. Ayrıca bu grubun diğer projeleri arasında Metro Fm, Joyturk gibi radyo kanalları da bulunmaktadır. Karayolu taşımacılık sektöründe çığır açmış olan Kamil Koç otobüs firması, “Önce kamil koç vardı” sloganı ile hareket etmektedir.

3. Pamukkale Turizm
Denizli’de kurulmuş yolcu taşımacılığı yapan bir firmadır. Türkiye’de online bilet satışını ilk pamukkale turizm gerçekleştirmiştir. Seyahat Etmek Özgürlüktür sloganıyla faaliyete geçirilmiştir.

4. Nilüfer Turizm
Bursa merkezli seyahat firmasıdır. Muavin hizmeti ve mola sayısında rakiplerine göre daha başarılı bir profil çizmektedir. Müşterinin yüzünü gülümsetmeyi başaran Nilüfer, geniş koltukları ve son model hijyenik araçları ile hizmet vermeye devam ediyor.

5. Ulusoy Turizm
Yılmaz Ulusoy tarafından kurulan, uygun fiyatlarıyla hizmet veren kaliteli ve kurumsal otobüs firmasıdır.

6. Varan Turizm
Çift katlı servis ve non-stop sefer uygulamalarını ilk olan firma, 2012 senesi itibariyle Ulusoy tarafından satın alınmıştır.

Bunların dışında Seç, Vip, Çayırağası ve Has turizm isimleri altında sektörde bulunan firmalar da vardır.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Cemil dedi ki:

    En berbatı da metro turizm’dir. Canınız Allah’a emanet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir