En iyi Pizza Yapan 5+ Marka Hangisi?

6 Kasım 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
En iyi Pizzacılar Markası

Savaş döneminde oluşan yoklukla beraber kadınlar hamurların üstlerine buldukları malzemeleri koyarak tüketmişlerdir. Böylece anavatanı İtalya olan pizza bulunmuştur. Ülkemizde birçok pizza firması faaliyet göstermektedir. Pizza firmaları kıyaslanırken lezzet, hamur – malzeme kalitesi, teslimat hızı, gıda denetimi ve müşteri memnuniyeti  gibi verilerden faydalanılmıştır. Anketler, istatistikler tarafımızca yorumlanmıştır. Sucuk, sosis ve mantar gibi seçimi büyük önem arz eden malzemelerin sağlığımız üzerindeki etkisi tartışılmazdır. Bu nedenle en iyi pizzacı araştırması yaparken sadece lezzet esas alınmamalıdır!

Türkiye’nin en iyi Pizzacıları – Sıralamalı Listesi

1- Pizza Hut

Merkezi Teksas’da bulunup Amerikan stili pizza üzerine uzmanlaşmış restoranlar zinciridir. Dünyanın en büyük pizza firması olarak gösterilmektedir. Sınırsız pizza promosyonları zamanında büyük ilgi görmüştür. Hamurları günlüktür ve sebzeleri her zaman tazedir.

2- Little Caesars

Amerika merkezli fast food zinciridir. Şubeleri rakiplerine kıyasen daha yoğun bulunmaktadır. Nefis kenarın mucidi olan Little Caesars, Türkiye’de Çelebi Holding tarafından işletilmektedir. Bir orta boy pizza alana ikincisi bedava kampanyaları satış rekorları kırmıştır. Son zamanlarda birçok şubesi kapanmıştır. Sufle, tavuk parçası gibi yan ürünleri de tadanların beğenisini kazanmıştır.

3- Domino’s Pizza

ABD kuruluşlu pizza dağıtımı yapan bir şirkettir. Dominos, teslim süresinin 30 dakikayı aşması durumunda siparişlerinizi bedava sağlamaktadır. Bu proje trafik kazaların artması, kuryenin zor duruma düşmesi gibi birçok olumsuz sonuçlar doğurmuştur. En çok satan ürünleri arasında bol malzemos ve karışık pizza bulunur. Genç Turkcell kullanan müşterilerine sosyal pizza avantajlı fiyatlarda sunulmaktadır. Ayrıca resmi sitesine üye olan herkes ilk online siparişinde 1 lt hediye CocoCola kazanıyor. Gel al ürünlerinde indirimli fırsatlar bulunuyor.

pizza-anket

 

4- Pizza Bulls

Gece geç saatlere (03:00) kadar açık olan Pizza Bulls, uygun fiyatlara farklı tatlar sunmakta;  damak zevkinize hitap etmektedir. Özellikle yemeksepeti siparişleriyle sermayesini büyütmüşlerdir.

5- Pizza Lazza

PizzaLazza, Turgut Aydın Holding bünyesindeki (Saloon Burger, A101) eve servis veren tamamen yerli bir başka pizza zinciri. Helal Et Sertifikası ile %100 dana eti ürünler kullanılır.  Gece 02:00 saatine kadar hizmet  vermektedir. Atıştırmalıkları, tavuk ve  patates gibi yan ürünleri ile Fiyat/Performans markasıdır.

6- Pizza Pizza

1995 senesinde İzmirde kurulmuş Türk pizza üreticisidir. Spam mesajları (sms) kullanıcılar tarafından çeşitli platformlarda eleştirilmiştir.

7- Papa John’s

Amerikan piyasasında finansal olarak en başarılı üç pizza markasından biri seçilmiştir. (1- Pizza Bulls 2-Dominos) Fiyat konusunda müdavillerine göre daha pahalıdır.

Hatırlatma : Evet zevkler ve renkler tartışılmaz. Ayrıca şubeye göre hizmet kalitesi farklılık gösterebilir. Lütfen bunu aklınızda bulundurun :-)

Haricinde Sbarro, Dr Pizza, Pizza House ve Pizza Time gibi pizza üretimi yapan firmalarda sektörde yer almaktadır.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir