En iyi 9+ Saat Markası – Sıralaması

6 Kasım 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
Kol Saatleri - Marka Sıralaması

Siz de kol saatim olmadan dışarı çıkamam diyenlerden misiniz? Halı saha maçında veya sınavlarda sürenin dolmasına acaba ne kadar kaldı diye düşünüyor musunuz? Denizde veya havuzda yüzerken saatin kaç olduğunu mu merak ediyorsunuz? Her ne kadar cep telefonları saat işlevini kısmen görse de bu ve benzeri durumlarda ihtiyacınızı karşılamaya yetmiyor. İşkoliklerin vazgeçilmezi olan bu kozmetik aksesuarlar için Gitmez.com ekibi bir marka sıralaması yaptı.

En iyi Erkek & Bayan Saat Markaları

1- Rolex

Dünyanın her yerinde adını duyurmuş İsviçre merkezli saat üreticisidir. Kuruluşunun ilk yıllarında sadece kuyumcular tarafından satışı yapılan bu markanın çok sayıda taklidi bulunmaktadır. Rolex, 2003 senesinden beri Formula1 yarışlarının resmi zaman tutucusudur. Zengin iş adamlarının ve ünlülerin ilk tercihidir. Nakite dönüştürülebilen tek saat olarak bilinir.

2. Seiko

Saat dışında optik ve elektronik ürünler de imal eden Japon kuruluştur. İlgili marka sağlam ve dayanıklı bir yapıda mekanik saatler üretmektedir. Quatz (pilli) saatlerin mucididir. En popüler modelleri arasında Kinetic ve Titanium serileri bulunur.

3. Swatch

1842’den beri (İsviçre) hizmet veren Swatch grubun bünyesinde Tissot, Omega ve  Breguet gibi bilinir saat markaları da bulunmaktadır. Hafif, şık tasarımlı; dakik ve sessiz çalışması nedeniyle birçok kişinin ilk tercihi olmuştur. Fiyatların uygun olması da bu seçimde önemli bir etken olmuştur. En çok satan modelleri arasında irony serisi bulunmaktadır.

4. Patek Philippe

İlk kol saatini üreten marka olarak bilinir. İsviçre menşeli bu şirket 2000’li yıllara kadar sınırlı sayıda ve el yapımı saatler üretmiştir. Estetik açıdan büyük beğeni toplayan PP,  su geçirmez spor saatleri piyasasının lideridir.

5. Tag Heuer

Özellikle gözlük camları ve saatleri yüksek satış rakamlarına ulaşmıştır. Carrera serisi en popüler modelleri arasındadır. IWC ile büyük rekabet içerisindedir. Akıllı saatlerinde birçok fonksiyon ve özellik yer alır. İsviçre menşelidir.

6. Vacheron Constantin 

**

7. Bulgari (İtalyan mâlıdır)

**

8. Casio (Japon)

**

9. Citizen (Japon)

**

Bunların dışında Fossil, Tommy Hilfiger ve Diesel firmalarının da lüks ve zârif saat üretimleri bulunmaktadır. Unutulmamalıdır ki saat tasarımları bir sanat eseridir!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

  1. Poyraz dedi ki:

    Ayrıca Vacheron Constantin marka sahibi olan iki ortak Aç kalmamak için bir yaylı mekanizma geliştirmiş (otomatik saat) ilk başlarda kurmalı olmasına rağmen aşırı sevilmiştir Ve marka ortakları ayrılıp Diğer kurucu ortak Zenith marka pilot saatlerini üretmeye başlamışlardır. Bu arada seiko demiş Quartz diye dandik bir saat çeşidi üretmiş ve iyi halt yiyip 1970.li yıllarda çoğu markayı batırmış kendi cirosunu %800 düşürmüş ve Kutsal Üçlü den biri olan Audemars Piguet bile batmaya yüz tutmuş ve Yeni seri olan Royal Oak serisini üretmeseydi kesin batacaktı.

  2. Poyraz dedi ki:

    İlk kol saatini yapan Patek Philippe mi yanlış bilgin.. Saat sektör değil sanattır, ilk kol saati 1755 senesinde Vacheron Constantin yapmış olup parası olmadığı için ürüne patent alamamış ve şimdiye kadar bütün saatlerin atası olmuştur. Patent alan firma ise 1790 yılında üretimi tamamlanan ve yaklaşık olarak 15 yıl üzerinde çalışılmıştır, Üreten firma Jaquet Droz’dur.. Lütfen doğru bilgi verin insanlara Yok Rolex miş yok Longines miş yok Seiko yok Tissot muş yok Yağ Heuaer bu piyasada Vacheron Constantin, Patek Philippe, Audemars Piguet, Jacob & Co, Jaquet Droz, Ulysse Nardin gibi markalar oldukça bunlar sanat olamaz. Vacheron Constantin, Patek Philippe, Audemars Piguet Kutsal üçlü markalardır şu Rolex leri katmayın bu piyasaya onlar Saaattir Kutsal Üçlü Sanattır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir