En iyi Sabun Markası hangisi?

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

dove-sabun

Bu yazımızda sabun markaları üzerine bir research (araştırma) yaptık. Sabun deyip geçilmemesi gereken bir konudur. Bazı sabun markaları ellerinizi yeterince temizlemeyebilir, zararlı mikroorganizmalardan: bakterilerden, kirlerden arındırmayabilir. Hatta cildinizin soyulmasına – tahriş olmasına ve egzama gibi problemlere yol açabilir.

Sıvı sabun mu katı sabun mu tercih edilmeli?
Hijyen adına el sabun tercihi ev ortamında kalıp (katı) sabunlar; umumi yerlerde sıvı sabunlar şeklinde olmalıdır. Yapılan araştırmalar sıvı sabunların sağlıklı olmadığını göstermektedir. Diğer önemli bir ayrıntı ise sabun ile beraber bol su kullanmanız olacaktır. Sabundaki etken maddeler de konu hakkında önemli bir husustur. Mümkün mertebede beyaz ve yeşil renkli sabunları satın almanızı öneriyoruz. Kullandığınız sabunun kimyasal madde içermemesine dikkat etmelisiniz.

En iyi sabunlar sıralaması:

1. Dove
1955 tarihinde kurulan ve içerisinde Türkiye de olmak üzere 80 ülkede satışı gerçekleşen Dove, bilinir kalitesiyle listemizin başında yer alıyor. Nemlendirici + temizleyici etkisi ve güvenirliği ile piyasada rakiplerinden ayrılmaktadır.

2. Duru
Evyap firması altında üretilen Duru doğal sabun, Dove ile beraber satışı en yüksek olan sabun markalarından biridir. Hacı şakir ile aynı şirket çıkışından olan Duru, klinik olarak test edilmiştir. Bitkisel karışımıyla rahatlıkla kullanılabilir.

3. Protex
%99.9 Antibakteriyel olarak tanıtılan protex, profesyonel bakımıyla beraber E vitamini içerir.

Anti bakteriyel olarak tanıtılan birçok sabun ve diş macununun Triklosan içerdiği ve bu maddenin de kansere yol açtığı söyleniyor. Activex bu durumdan şu anlık ilk nasibini alan sabun markası olmuştur.

Notlar:
Katı – beyaz sabun kullanın.
Anti bakteriyel yazan sabunlardan uzak durun.

Piyasa ne durumda? http://i.hizliresim.com/onlmNb.png

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir