En iyi Sigara Markası hangisi?

5 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.

Herkesin tat alma duyusu farklı olduğundan aslında en iyi sigara yoktur, kullandığınız sigara markası vardır. Yine de biz sevilen sigara markalarının bir listesini oluşturmayı uygun bulduk. Türkiye’de hatta dünyanın her yerinde ekonomik sebeplerden dolayı kişinin içtiği sigara en sevdiği sigara olmuyor. Sigaradan bir an önce kurtulmanız temennisi ile yazımıza devam ediyoruz.. İşte o en popüler sigara markaları!

1. Parliament (1931)
Zengin sigarası denince Marlboro ile akla ilk gelen sigaradır. Yapılan bir araştırmada deneklere tüm sigara markaları verilmiş ve tat olarak en iyisini seçmeleri istenmiştir. Ve deney Parliament lehine sonuçlanmıştır. Bu araştırma birçok kurum ve insan tarafından proteste edilmiştir. En çok satılan modelleri arasında Aqua Blue (nane-mentol) ve Parlement Box vardır.

2. Marlboro
Dünyada en çok satılan sigara markasıdır. Amerika’da kadınlara yönelik olarak ortaya çıkan Marlboro, hedef kitlesini zamanla değiştirmiş ve erkeklerin de tercih ettiği sigaralar arasına girmiştir. Popüler ürünleri arasında sırasıyla Marlboro Light – Marlboro Box vardır.

3. Camel (1913)
İlk reklamı İskoçlar tarafından “The Camels are coming” (Develer geliyor) sloganı ile yapılmış ve büyük ilgi görmüştür. Geçmişi Amerikan iç savaşının olduğu dönemde Osmanlı Devletinin, ABD’e bu tütünü hediye etmesine kadar uzanır. Bu dönemde reklam kampanyaları altında Yaşlı Joe denen Deve, ilgili markanın bedava sigara dağıtıcısı olmuştur. Paketin üstündeki sevimli Joe, çocukların ilgisini çekebilir düşüncesiyle kaldırılmıştır. Ayrıca bu isimde ünlü bir müzik grubu vardır. En popüler ürünleri arasında Camel Soft ve Camel White bulunur.

4. Lucky Strike
Başlarda farklı bir isimle piyasada olan Lucky strike, iflas döneminde şirket deposunun yanması ve ellerinde kalan son ürünlerin yüksek satışından ismini alır.Rivayete göre bu olaydan sonra firma, iflastan kurtulmuştur. Sektördeki en yüksek katran ve nikotin oranına sahiptir.

5. West
Sigara yasağından önce F1’de McLaren araba markasına sponsor olmuştur. En popüler ürünleri arasında West ice ve West Blue vardır.

6. Winston -1954-
Birçok kişinin favori sigarası. Amerikanın işçi; Türkiyenin öğrenci sigarası. En revaçta ürünü Winston Light‘dır.

7. Rothmans
İngilizlerin ünlü sigarasıdır. 10 mg karmonmonoksit ile en ağır gösterilen sigara markasıdır.

7. Pall Mall
Özellikle kırmızı paketiyle popüler olan markayı fiyat/kalite bakımından listeye alıyoruz. Subliminal (bilinçaltı) reklamı en başarılı kullanan firmadır.

Sıralamaya Monte Carlo (slim), Davidoff ve Djarum (black) ile devam edebiliriz.

Peki En iyi Mentollu Sigaralar nelerdir? (Popülerlik)

1. Marlboro Blue Ices
2. Kent Switch
3. Salem

Not: Sigara sağlığa zararlıdır!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. GÜLDEN dedi ki:

    Merhabalar.Firmamızın üretmiş olduğu İnstark adlı sigaramızın rekabet içersinde rekabete değer olduğunu bildirir.Sitenizin en iyiler bölümünde yer alması için en yakın zamanda bizimle irtibata geçmenizi temenni ederiz.

  2. Cem dedi ki:

    Kimse denemedi kesin söylüyorum bu içtiğiniz sigaraların en iyisi bile çöplük. Kübada küba malı romeo y julietta sigarası kadar kaliteli sigara yok bi içseniz bana hsk verirsiniz aramayın bulamassınız zaten sadece kübada var giden olursa içsin harika bi kalite kokan dünyanın en iyi tütününden yapılmma iffetli ateşli sigara. ????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir