En iyi Su Markası hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

su-markasi

Suyun hayatımızdaki önemine dair bir konuşma ile yazıya başlamak istemiyoruz. Ayrıca “Bir insan yemek yemeden günlerce ve haftalarca yaşayabilir ancak su içmeden 2-3 gün” gibi klasik laflardan uzak durarak isterseniz direk listeye geçelim. Bu denli önemli bir konuda su markası seçerken dikkat edilmeli, sağlığımız için kaliteli firmalar tercih edilmelidir.

Suyun kalitesini belirleyen unsurlar arasında sertlik derecesi ve ph değeri yer alır. PH değeri yüksek (bazik- alkali) sular tercih edilmeli, 7.5 altındaki ph değerine sahip sular tüketilmemelidir.

1. Erikli
Su sektörünün lideri olarak gösterilen firmadır. Kullanıcı deneyimleri gösteriyor ki muadillerine göre ambalajlı su üretiminde tartışılmaz en iyisi. İsteğe göre evlere dağıtım yapan Erikli, fiyat olarak rakiplerine kıyasen biraz daha yüksek bütçelilere sesleniyor. Markanın eski CEO’su Hasan Aslanobadır, firma Nestle bünyesindedir.

2. Saka
Sabancıya ait su üreticisidir. Saka 8.22 ile piyasadaki en yüksek PH değerine sahip su markası olmayı elinde bulundurur. Uluslararası çapta sıralamaya giren doğal mineralli ve üstün su ödülü almış tek Türk markasıdır. Yurtdışında özellikle İngiltere’de yaygındır.

3. Buzdağı (Sakarya)
Sağlık bakanlığının yayınladığı içilebilir temiz su markaları sıralamasında birinci seçilmiş markadır. Sermayesinin büyük bir kısmını damaca satışları oluşturur.

4. Hamidiye
II. Abdulhamit emriyle kurulmuş ve köklü bir geçmişe sahiptir. Hamidiye kaynak suyu, doyurmayan  yapıdadır,  tat-koku olarak uygundur.

5. Kalabak
Eskişehirin gururudur. Doktorlar tarafından safra kesesi hastalarına önerilmektedir.

6. Tekir (Niğde)
Dünya sağlık örgütünün yaptığı analizlerden başarı ile geçmiştir. Ayrıca maden su üretiminde TSE belgesine sahip sayılı birkaç markadan bir tanesidir.

7. Pınar
Saka ve Hayat su ile aynı kaynaktan (Adapazarı) su alırlar. Pınar markasının Pure Life ürünlü suyun, ph derecesi 8.2’dir. Firma tamamen yerli sermayeli büyük bir su şirketidir.

8. Hayat Su

Sınıfta kalan yani en kötü su markasını (kullananların geri dönüşüne göre) Damla (Coca Cola) oluşturuyor.

Not: Ziyaretçilerimizi seviyoruz ve onları düşünüyoruz. Lütfen günde en az 1.5 lt su tüketin. Şimdi mutfağa yol alma zamanı.. haydi sadece bir bardak!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Gizli dedi ki:

    Kusura bakmasın kimse ama haber baştan alağı yanlış sakarya ve eskişehirdekilerin harici eksi -1000. Puanının altında bakanlıktan açıklanan tabloya bakıpta konuşun haber asparagas dikkat etmeyiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir