En iyi Süt Markası hangisi?

6 Temmuz 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

sut-markalari

Bir sütten beklentiniz ne olabilir? Lezzetli olması? Vitamin değerlerinin yüksek olması? Uzun ömürlü ve güvenilir bir kaynaktan olması mı? Evet, süt markasını kaliteli ve iyi yapan unsurlardan bazıları bunlardır. Maalesef “çiğ süt mü paket süt mü” tartışmaları halen tam olarak çözüme kavuşmuş değil. Biz Gitmez.com ekibi olarak sizlere Günlük  Cam şişe sütleri tavsiye ediyoruz. UHT ve Pastörize kavramları sütün yüksek ısıyla beraber bazı tekniklerle zararlı mikroorganizmalardan arındırılma işlemine verilen isimlerdir. Çiğ sütlerde bu işlemler yapılmaz. UHT sütler daha uzun ömürlüdür. Bazı bilim adamları, bu işlemlerin süt ürünlerinin içerisindeki vitaminleri öldürdüğünü iddia etmektedir. Yine de doğal (organik) olan en iyi olandır demeyi uygun bulmuyoruz..

1. Pınar

Uzun süredir piyasada olan ve annelerin güvenerek tercih ettiği pınar süt, özellikle tv reklamlarıyla izleyenlerin büyük beğenisi kazanmıştır. Pınar markası, Yaşar Holding’e bağlıdır. “Gerçek Yaşam – Gerçek Lezzet” sloganı ile hareket eden Pınar, içerdiği kalsiyum ve D vitamini değerleriyle rakiplerinden sıyrılmaktadır.

2. SEK

Günlük süt denince akla ilk sek süt gelir. Türkiye’nin tüm Starbucks ve Caffe Nero şubelerinde bu marka süt kullanılmaktadır. Vanilya veya portakal aromalı çikolata süt, muzlu süt gibi ürünleri de bulunmaktadır. Süt Endüstrisi Kurumu’nun baş harflerinden oluşmaktadır. Başlarda devlete bağlı olup daha sonrasında Koç Holding, hisselerin büyük bir kısmını satın almıştır.

3. AOÇ

Atatürk Orman Çiftliği Süt ve Süt ürünleri, Ankara’dan sonra İstanbul gibi büyük şehirlerde de satışa sunularak anne sütünü aratmamaktadır.

4. Dost

Bim market zincirinde satılan süt markası. Dost süt özellikle ekonomik olmasıyla beraber birçok kişi tarafından tercih ediliyor.

Bu listenin dışında Ülker İçim, Sütaş ve Dimes gibi markaların ürettiği sütlerde bulunmaktadır. Peki sizin konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. faruk akman dedi ki:

    Eminim bu markaları örnek göstermekte sizlerinde vardır bir bildiği ama bir süt markasının çok ünlü olması o sütlerin iyi olduğu anlamına da gelmiyor.
    Ben Mersin’de yaşıyorum birçoğunuz bilmezsiniz burada Yörük Süt diye marka Türkiye’deki birçok kişi bilmiyor ama bu marka yurt dışında dahi faaliyet gösteren büyük bir marka.
    Kıymeti Türkiye’de pek bilinmiyor ama yurt dışındaki insanlar bu markayı özellikle arar olmuşlar çünkü tamamen doğal bir marka diğer sütler gibi içince ağzınıza farklı tatlar değil %100 süt tadı gelir bence sizlerde bu markaları bir deneyin zaten başka bir marka alamazsınız sonralarında :) Yani bende yorumumu katmak istedim fikir elbette sizin denemekten de bir zarar gelmez.

  2. Mehmet dedi ki:

    Sutas tabikide

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir