teknoloji-magazalari

Ülkemizde birçok teknoloji mağazası faaliyet göstermektedir. Telefon, Notebook ve televizyon gibi elektronik ürünlerin pazarlamasını yapan bu firmalar, farklı kalitedeki hizmet anlayışları ile çeşitli fiyatlar  sunmaktadır. İnsanlar, bu alandaki ihtiyaçlarını karşılamak adına bu teknoloji marketlerin arasından bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Bu noktada en önemli unsur fiyatın yanında satış sonrası destek, müşteri memnuniyeti ve ürün yelpazesi. İşte o en iyi teknoloji firmalarının listesi..

1- Media Markt

1979 yılında rakiplerine kıyasen daha ucuz elektronik eşya satışı yapmak amacıyla kurulmuş Almanya merkezli teknoloji mağazaları zinciridir.  Avrupa’nın en iyi elektronik firması olarak gösterilen Media Markt, Saturn şirketi ile beraber Metro Grup bünyesinde bulunur. Türkiye’de aktif olarak 41 şubesi yer almaktadır. Piyasada en uygun fiyatları sunup müşterinin yüzünü gülümsetmeyi başararak listemizin ilk sırasını oluşturuyor.

http://www.mediamarkt.com.tr/

2- Vatan Bilgisayar

Sadece bilgisayar değil elektronik eşya arayanların uğrak yeri Vatan Bilgisayar yerli sermayeli bir kuruluştur. 100’ü aşkın şubesi ile Vatan Computer’ın, Ankara Söğütözündeki binası Avrupanın en büyük teknomarketi unvanına sahiptir.  Ürün çeşitliliği ve hafta sonu indirimleri ve bazı günlere özel kampanyaları ile listemizin ikinci sırasında yer alıyor.

http://vatanbilgisayar.com/

3- Teknosa

Çok sayıdaki şubesi ile sektörde yüksek pazar payına sahip bir Sabancı Holding girişimidir. Alışveriş yaptıkça puan birikimine olanak sağlayan Turuncu Kart sistemine sahiplerdir. Fiyat olarak  satışlarında rakiplerine kıyasen daha yüksek bir profil çizmektedir.

4- Bimeks

Fransız Darty firmasının birçok mağazasını ve Electro World‘un tüm haklarını satın alıp sermayesini genişletmiş bir teknoloji kuruluşudur. Yerli bir marka olan Bimeks Teknoport, Türkiye’nin ilk Teknoloji Perakendecisi’dir.  Teknosa ile rekabet içerisindedir.

5. Gold

Gold Bilgisayar, ekonomik fiyatlar sunan Hızlıal.com, Sanalpazar.com gibi projelerin sahibi teknolojik & bilişim marketidir. İnternete özel fiyatları büyük ilgi ve beğeni toplamıştır.  Sahibi Ömer Dinç’tir.

Bir marka incelemesinin daha sonuna geldik! Peki sizce en iyi teknoloji market hangisi?

Güncellenme Tarihi: 14 Ekim 2017
Etiketler:

Yazıya Yapılan Yorumlar

  1. Ferhat dedi ki:

    Neden samsung yok bence bu siralamada oda olmaliydi

  2. Yönetici dedi ki:

    Merhaba, Samsung firması teknolojik aletler üzerine üretim yapıyor olabilir ve kalitesi de tartışılmaz. Ancak biz sıralamayı yaparken birçok markayı bize sunan teknolojik marketleri listeledik, bunun özel bir ismi vardı (bkz: boyner) ama hatırlayamadım gece yarısı, kusura bakmayın 🙂