En iyi Televizyon Markası 2018

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

en-iyi-tv-markasi-hangisidir

İyi ve kaliteli bir televizyonun olmazsa olmazı görüntü kalitesidir. Bunun yanında ses sistemi, ekran boyutu (inç), hangi paneli kullandığı (LCD, LED, Plazma) ve internet erişebilirliği, 3D gibi teknolojik özellikleri tv seçiminde büyük önem arz eder. Kullanıcıların ortak şikayetleri arasında arıza yapma sıklığı ve yansıma sorunu gibi şikayetler yer alıyor. LCD, LED ve plazma farkından bahsetmek gerekirse bu fark görüntünün oluşma yöntemindeki farklılıktır. Led, Lcd’den sonra daha iyi bir performans amacıyla piyasaya sürülmüştür. LCD ekranlar daha parlaktır. Biz sizlere göz yormayan ve yüksek kontrast (renkler daha canlı) yapısı ile plazma paneli tavsiye ediyoruz. Diğer bir kavram olan Hertz (hz) görüntünün yenilenme sıklığıdır. Değerinin yüksek olması mâkuldur ve düşük değerler karıncalı bir görüntü vererek göz sağlığımızı olumsuz etkiler. Listeye geçmeden önce sıralamada markaların model farkına ve panel yöntemine göre en iyiler farklılık gösterebileceğinden genel özellikleri göz önüne almayı uygun bulduk.

1. Sony
Sony bir uzak doğu, Japon markasıdır. Bilgisayar, PlayStation gibi diğer teknolojik ürünler sektöründe adını sıkça duyurmuştur. Dayanıklılık ve şıklık konusunda başarılı olan firma fiyat konusuna gelince müşterilerin yüzünde aynı tebessümü oluşturmamaktadır. Ayrıca PSP (taşınabilir playstation) ve walkman gibi ürünlerin mucididir. Zamanında Sony Ericsson gibi cep telefonları ile tanınmıştır.

2. Panasonic
Kurulduğu sene 3 olan çalışan sayısı zamanla 300.000’e ulaşmıştır. Yine Japon bir elektronik markası olan Panasonic, özellikle Tv alanında daha başarılıdır. Pil, telefon, walkman gibi alanlarda da satış yapan şirketin panesonic, panasoanic gibi taklit markaları türemiştir. Plazma TV konusunda tartışmasız en iyi üreticidir.

3. Philips
Hollanda merkezli Philips’in tarihi Karl Maxın kuzeni tarafından kurulmasına kadar dayanır. Avrupa çapında PSV (Philips Spor Kulubü) isminde futbol takımı bulunur. Teknolojik boyutu ile piyasanın en iyisidir. 1986’dan beri düzenlenen Dünya Kupasına aralıksız sponsor olan Phlips, ev eşyalarının da vazgeçilmezi olarak gösterilmektedir.

4. Sharp
Yine bir Japon devi. İsmini kurucusundan alır. LCD panel piyasasında en iyilerdendir. Buzdolabı gibi bazı beyaz eşyaların satışını da gerçekleştiren firma, ingilizcede keskinlik (görüş, lens) anlamına gelmektedir. Philips’in bazı panel üretimlerini yapmaktadır.

5. LG
Life is Good (Hayat güzeldir) sloganı ile hareket eden firmanın merkezi Güney Kore’de bulunmaktadır. Fiyat konusunda uygun olan LG, fiyat/performans bakımından aslında sıralamada daha üstleri hak etmektedir. Lucky Goldstar’ın kısaltılmışıdır. Dünyanın en büyük LCD/LED üreticilerinden biridir. Cep telefonlarında “G” serisi ile piyasada kendine yer bulmuştur. Sony, Philips gibi firmalara panel üretimi yapar.

6. Samsung

7. Proneer

8. Toshiba

9. Vestel (Türk sermayeli)

Yazımız burada sona eriyor! Lütfen düşüncelerinizi bizimle paylaşmaktan çekinmeyin..

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir