En iyi Wax Markası hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

osisPlus

Bir zamanların vazgeçilmezi olan jöle artık yerini Wax’a bıraktı. Sıvı hâlde olan jölelerin yapışkan yapısı ve saçı parlatması nedeniyle yerini tutacak alternatif saç şekillendirici kremler aranıyordu. Ayrıca bu ürünlerin saç dökülmesi gibi yan etkileri de vardı. Tam bu noktada insanların beklentisi karşılayan wax, kalıcı ve doğal görünüm bırakmasıyla beraber piyasada hemen yer buldu. Wax dışında saç sekillendiricileri altında sektörde Dax ürünleri de bulunmaktadır. Dax ağır kimyasal bileşenler içermektedir. Ayrıca saç üzerinden kolay çıkmaması başka bir dezavantajıdır. Bunun için özel şampuanlar bile üretilmiştir. Siz değerli okurlarımıza, ergonomik yapısı ile wax ürünlerini tavsiye ediyoruz.

Tercih ettiğiniz wax ürününü sürmeden önce saçınızın kuru olmasına özen gösterin. Saç kurutma makinesi yardımıyla saçınıza istediğiniz şekli vermeye çalışın. Ardından elinize bir nohut tanesi büyüklüğünde wax alarak ovuşturun ve saçınıza temas ettirerek yedirin. Tekrardan saç kurutma makinesi  yardımıyla elinizi kullanarak farklı stiller yaratın, tarzınızı oluşturun. Yatmadan önce hijyen ve sağlık açısından lütfen saçlarınızı yıkamayı unutmayın.

1. Schwarzkopf Osis

Bir Alman markası olan Osis, wax konusunda tartışmasız en iyilerden biridir. En popüler ürünleri arasında kırmızı renkte olan Mess Up (Mat) bulunmaktadır. Güzel kokusu ve güçlü etkisiyle beraber ilgili marka listemizin ilk sırasında yer alıyor.

2. Fonex

Saç bakım ve sprey sektörünün öncülerinden olan Fonex Kozmetik, en bilinir ve güvenilir markalar arasındadır. Yeşil kutuda bulunan Fonex Wax sizlere gönül rahatlığıyla önerilebilir.

3. Osmo

İnce ya da kalın telli ve kuru saçlar için kullanılabilmektedir. Osmo’nun en popüler ve kaliteli ürünü Clay Wax’dır.

4. Goldwell

Erkek kuaförlerinde ısrarla tercih edilen bir markadır. Ne kadar fiyat konusunda yüksek bütçelilere hitap etse de “Goldwell for men” birçok kişi tarafından yüksek beğeni ve olumlu geri dönüş alıyor.

4. Morfose

Yerli bir marka olan morfose, keratin içeren ünlü şampuanlarının yanında waxları ile de yüksek satışlara ulaşmıştır.

5. Loreal

Doğrusu L’Oréal olacaktır. Dünyanın en büyük kozmetik ve güzellik şirketidir. 1907 senesinde Fransız bir kimyager tarafından kurulmuştur.

6. Axe

Bir fransız markası daha. Özellikle ekonomik fiyatlarıyla erkeklerin birçok konuda ihtiyaçlarının karşılamasında olanak sağlamıştır.

Bunların dışında Vodvil (Clay Wax), Elidor, Taft ve Egos gibi bilinir firmaların da başarılı wax ürünleri bulunmaktadır.

Wax Nasıl Sürülür – Kullanılır Video

Yazı sonu… Unutmayın erkeğin makyajı saçlarıdır. Esen kalın!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir