En iyi Yatak Markası hangisi?

14 Ekim 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

modern-yatak-markalari

Ev eşyası almadan önce bir ön araştırma yapmanız sizin faydanıza olacaktır.  Özellikle yatak seçimi bu konuda çok önemlidir. Sizlerde yatak konusunda tavsiye almak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Hayatımızın üçte birlik kısmını yatağımızda uyuyarak geçiririz. Kaliteli olmayan bir yatak markası veya modeli; bel, boyun ağrıları gibi sağlık problemleri yaşamanıza neden olabilir. Sabahları uykunuzu alamayıp yorgun uyanıyorsanız ve son zamanlarda sinirli – stresli bir dönemden geçiyorsanız çözümü çok uzakta aramamanız gerekir. İyi bir yatak markası yayları ve süngerleri sağlam, konforu ve rahatlığı üst düzeyde olan ortopedik yataklardır. Ayrıca en iyi yatak modeli yoktur, boyunuza ve kilonuza uygun yatak vardır.

En iyi yatak markası listesini oluşturmadan önce 4 yay çeşidini ele alalım.

Yaylı Yataklar

 Bonel Yay Sistemi

Bonel yay piyasadaki yatakların büyük bir kısmını (%60) oluşturur.  Yarı ortopedik yani orta sertlikte yataklardır. Birbirine bağlı yaylardan oluşan sistemdir.

 Paket Yay Sistemi

Her yay birbirinden bağımsızdır. Kişinin vücut ağırlığına göre şekil alan yataklardır.

Yaysız Yataklar

 Visko

Bir sünger türüdür ve su-hava geçirmez yeni teknoloji ürünüdür.  Başlarda Nasa tarafından astronotlar için üretilmiş kimyasaldır. Az hava geçirgenliği yüzünden terleme yapabilir. Kilolu kişilerin tercih etmemesi gerekebilir. Ancak rahatlık konusunda başarısı su götürmez bir gerçektir. Vücudunuza göre şekil alarak üzerinizdeki basıncı azaltır.

Lateks

Kauçuk ağacından elde edilmektedir. Yatağa alışmanız zaman alabilir. Ortopedik olması ile beraber esnektir ve anti bakteriyeldir. Ayrıca ter ve koku yapmamaktadır.

1. İşbir

Fiyat ve performans bakımından listemize ilk sıradan girmiş olan markadır. Yatak uzmanı sloganı ile hareket eden işbir yatak, kullananlar tarafından en iyi olumlu geri dönüşü almıştır.

2. İdaş

İdaş markası en köklü firmalardan biridir. Ekonomik ürünleri ve kalitesiyle listemizin ikinci sırasında yazmayı uygun görüyoruz.

3. Yataş

Yatak denince ilk akla gelen büyük markalardan bir tanesidir. Müşteri hizmetleri konusunda ne kadar başarısız bir profil çizmiş olsalar da “Turkcell’in yatak bulmuş hali” olarak rahatlıkla tanımlama yapabiliriz.

4. Yatsan

“Güzel bir gün geceden başlar” sloganı ile faaliyete geçirilmiş olan yatsan şirketi, dünyanın 80 ülkesinde satışını sürdürmektedir. Popüler ürünleri arasında Switzerland isimli modeli bulunmaktadır.

 5. Tempur

Kalitesi tartışılmazdır. Ünlü oyuncuların tercih ettiği bir markadır, piyasanın en pahalısıdır.

Diğer markalar arasında İstikbal (visko’da başarılı), İkea (isveç ve sürümden kazanır), bellona ve mondi sayılabilir. Yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.. Esenle kalın!

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Sinem Gül dedi ki:

    En iyi yastık konusunda da ben bilgilendirmek isterim sizleri. Latex (sert), Pamuk (sert) ve kuş tüyü (yumuşak) olmak üzere 3 tip yastık var. Tercihe göre visco yastıkları da düşünebilirsiniz.
    Ama önemli olan nokta; yastıklarınızı bakteri, mikrop için 2 senede bir değiştirmeniz ve yatış pozisyonuna göre ortopedik yastık almanız.
    Mesela yüz üstü ya da sırt üstü yatanlar için yumuşak yastıklar; yan yatanlar için sert yastıklar tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir