Türkiye’nin en iyi Bankası hangisi?

3 Mayıs 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

bankalar-turkiye
Merhaba Gitmez.com ziyaretçileri, uzun bir süredir bloga yazı girmiyorum. Bu yazımız bankalar üzerine olacak sizinle beraber devlet ve özel sermayeli bankaları ele alacağız.

1. T.C Ziraat Bankası
Ziraat Bankası A.Ş ülkemizin kamu sermayeli 3 mevduat bankasından biridir. Bu üç devlet bankası arasında Halk Bankası ve Vakıfbank gibi isimler de bulunmaktadır. Listemizin başında yer alan Ziraat, Gençlerin (üniversitelerin) kredi maaşlarından; yaşlı kesimin emekli maaşlarına kadar her yaş grubuna 7/24 hizmet vermektedir. Güvenirlik ve hizmet anlayışı bakımından ilgili kurum adını altın harflerle yazdırmaktadır. İnternet bankacılığı, altın hesabı, kredi kartı, ösym ve şans oyunları ödemesi gibi birçok alternatifleri bulunmaktadır. Ayrıca Osmanlı zamanında kurulmuştur.

2. İş Bankası
Türkiye İş Bankası en büyük özel banka unvanına sahiptir. Halk bankası ile beraber Türkiye’nin %100 Türk sermayeli 2 bankasından biridir. Ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk tarafından Cumhuriyet döneminde kurulmuş İşbank, Bankamatik (ATM) fazlalığı ve kalitesi itibariyle listemizde ikinci sırada yer alıyor.

3. Enpara
Yabancı sermayeden oluşan FinansBank, imajını bünyesinde bulundurduğu enpara ile düzeltiyor. Havale, eft ve işlem ücretlerinin olmadığı Enpara’nın, en iyi müşteri memnuniyeti gibi ödülleri bulunuyor. İnternet üzerinden kart başvurusu ile kapınızda banka kartını teslim alabilmeniz gibi kullanıcıya kolaylık sağlayan yeni anlayışları bulunuyor.

4. Kuveyt Türk
Klasik bankaların dışında faiz almayan bir İslami – Katılım Bankasıdır.

Bunun dışında ekşi sözlük gibi platformlarda müşterilerin yüzünü gülümseten Hong Kong merkezli HSBC bankasına da yer verilebilir. Sıralamayı devam ettirmek isterdik. Ancak sizlere güvenerek tavsiye edebileceğimiz başka bir banka bulunmuyor. Garanti bankasından kişisel görüşümü diğer deneyimleyen insanlarınki ile birleştirerek tavsiye etmiyorum. Sizlerde görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Hangi Bankadan Memnunsunuz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Dünyanın en dürüst banka reklamı isimli video’yu izlediniz mi?

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir