Türkiye’nin En iyi Hastaneleri

19 Ekim 2015 tarihinde tekrar düzenlendi.

Neredeyse hayatımızın kaderini belirleyen hastanelerde muayene olmadan önce bir ön araştırma yapmamız gerekir. Hatta acil servis ve cerrahi operasyon (ameliyat) gibi büyük önem arz eden olaylarda seçim yaparken acele etmeyin, bilgi toplayın. Kaliteli bir hastane; uzman doktor kadrosuna sahip, temiz – hijyenik, oda sayısının yeterli ve konforlu olması gibi birçok kritere göre belirlenir. Televizyondan ya da yakın çevremizden doktor yanlış teşhis koydu; ameliyat işlemi sırasında büyük hata gibi üzücü ve kaygı verici haberler duyuyoruz. Bu denli önemli bir konuda bilinçli olmalı, tedavi olacağımız doktorun deneyimini, başarılarını ve hasta yorumlarını göz önüne almalıyız. Sizi dinlemeyen, ilgi göstermeyen veya güvenilir bir profil çizmeyen doktorları tercih etmeyin.  Bir doktor güler yüzlü olmak zorundadır. SGK’nın anketi ve araştırmasını da dikkate alınarak bir en iyiler listesi oluşturduk.

1. Acıbadem Hastanesi

Eski TFF başkanı Mehmet Ali Aydınlar tarafından kurulmuş merkezi Acıbadem’de (Kadıköy) olan özel bir sağlık kuruluşudur. Birçok ilde şubelerinin açılmasıyla beraber zincir hastane haline gelmiştir. Ancak yüksek fiyatları nedeniyle hastalar tarafından ticarethane olarak gösterilmektedir. (444 55 44)

2. Amerikan Hastanesi

Koç Holding bünyesinde bulunan bu vakıf hastanesi Nişantaşında yer almaktadır. Resmi internet sitesi üzerinden e-randevu gibi online hizmetleri kullanabilirsiniz. Mehmet Ali Birand gibi birçok ünlü burada vefat etmiştir. (444 3 777)

3. Başkent Üniversitesi Hastanesi

Türkiye’de ilk organ nakli yapan Mehmet Haberal tarafından kurulmuş Ankara merkezli özel tıp kuruluşudur.  İstanbul üzerinde de şubesi bulunmaktadır.

 4. Yeditepe Üniversitesi Hastanesi

Hastayı müşterisi olarak görmeyen her branştan profesörlerin yer aldığı yenilikçi bir üniversite hastanesidir. Son model teknolojik aletleri kullanmaktadırlar. SGK ile anlaşmalarını 2010 senesinde feshetmişlerdir. Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yanında Kozyatağı semtinde yer alır.

5. Memorial Hastanesi

İstanbul’da Şişli ve Ataşehir; Antalya gibi birçok yerde faaliyet gösteren Memorial Sağlık Grubu, her bölümden tecrübeli doktorlarıyla hizmet vermeye devam ediyor. http://www.memorial.com.tr/ (444 7 888)

6.  Medical Park Hastanesi

Özel MedicalPark Hastaneler grubunun ortakları arasında Emine Erdoğan (%50 hisse) bulunur.  Check-up kampanyaları ile daha çok öne çıkmaktadır. (444 44 84)

7. Grup Florence Nightingale

Adını modern hemşireliğin kurucusu İngiliz Florence Nightingale’dan alır. Doğum günü olan 12 Mayıs, tüm dünyada ortak olarak hemşireler günü olarak kutlanır. İstanbul Bilim Üniversitesi ile bağlantılıdır. (444 0 436)

8. Bayındır Hastanesi

Eski İsviçre Hastanesi.  İçerenköy Şubesi Green Park Otelin karşısında kalmaktadır.

9. Özel Medicana Hastaneleri

10. Medipol Hastanesi

Hastaneyi eviniz gibi hissettirmektedir. Koşuyolu üzerinde bulunmaktadır.

Listenin sonuna geldik. Sizlerde hastane tecrübelerinizi, şikayetlerinizi ve fikirlerinizi yorum bölümünden bizimle paylaşabilirsiniz.

 

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

  1. Hasan dedi ki:

    Gebze Anadolu sağlık merkezi nerde ???

  2. Gökhan dedi ki:

    Ankara GATA nerede?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir