ucak-havayolu-bilet

Ülkemizde çeşitli fiyatlar altında birçok havayolu firması hizmet veriyor. Yurtiçinde yapacağınız yolculuklarda zamandan tasarruf etmek adına hava taşımacılığını tercih etmeniz mantıklı bir seçim olabilir. Uluslararası seyahatlerde başka bir alternatifi olmayan havayolu, kullanımı bakımından bir zorunluluk yaratıyor. Bu nedenle bilet satın almadan önce firmalar hakkında bilgi toplamanız lehinize bir davranış olacaktır.  Gelişen teknoloji ile beraber uçak kazalarımda risk oranının çok düşük ve güvenli bir ulaşım aracı olduğu iddiası ulaştırma bakanlığı tarafından doğrulanmıştır. En iyi şirketlerin listesi hazırlanırken; fiyat, servis kalitesi, hostes ilgisi ve yaklaşımı, koltuk rahatlığı, ikramlar, filo sayısı, rötar sorunu ve müşteri memnuniyeti gibi birçok veriden yararlanılmıştır.

1. Türk Hava Yolları

Gitmez.com ekibi olarak listede THY’na yer vermemeyi düşünüyorduk. Rakipleri ile kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve büyük bir oluşuma sahip olan Turkish Airlines; sponsorlukları, reklamları ile bir dünya markası konumundadır. Avrupanın en iyi havayolu şirketi olarak gösterilmekte ve dünya sıralamasında ilk 5 içerisinde bulunmaktadır.

2. Pegasus

1990’dan beri hizmet veren İstanbul merkezli bir kuruluştur. Başında Türk işadamı Ali Sabancı bulunur. Rakiplerine kıyasen ekonomik fiyatlar sunan ve Low Cost anlayışına sahip bir firmadır.  Hemen hemen her yere uçuş noktasına sahiptir.

Uçak filosu:    63
Uçuş noktaları:     91

3. SunExpress

Antalya merkezli Türk-Alman şirketidir. THY firması ilgili markanın %50 hissesini elinde bulundurur. Listemizde SunExpress üçüncü sırada yer alıyor.

Uçak filosu: 74
Uçuş noktaları: 107

4. Atlasglobal

Eski ismiyle Atlasjet Etstur, Öger Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir.  Titiz ve düzenli teknik bakımlarıyla maksimum uçuş güvenliği sunmaktadır.

Uçak filosu: 22
Uçuş noktaları: 20

5. Onur Air

2015 senesinde 250 milyon dolara el değiştiren Onur Air, iç ve dış hatlarda yoğun seferler düzenleyen yerli sermaye bir havayolu firmasıdır.

Uçak filosu: 21
Uçuş noktaları: 86 (tarifeli – tarifesiz)

6. AnadoluJet

Yakın bir zamanda (2008) THY’nin yeni iş modeli ve projesi olan bir havayolu şirketidir. Uçmayan Kalmasın! sloganı ile hareket ederler.

Uçak filosu: 31
Uçuş noktaları: 45

Uçuşunuz işkenceye dönüşmesin. Yazı sonuna geldik. Sizler de yorum yazarak konuya katkıda bulunabilirsiniz.

Güncellenme Tarihi: 19 Ekim 2015