Türkiye’nin en iyi 6+ Hava Yolu Şirketi

7 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.
hava yolu şirketleri - thy

Ülkemizde birçok havayolu firması 7/24 hizmet veriyor. Yurtiçinde & Uluslararasında yapacağınız yolculuklarda zamandan tasarruf etmek adına hava taşımacılığını tercih etmeniz doğru bir seçim olabilir.  Bu nedenle bilet satın almadan önce firmalar hakkında bilgi toplamanız yerinde bir davranış olacaktır.  Gelişen teknolojiyle beraber uçak kazalarında risk oranının çok düşük olması ile güvenli bir ulaşım aracı sayıldığı iddiası ulaştırma bakanlığı tarafından doğrulanmıştır. En iyi şirketlerin listesi hazırlanırken; fiyat, servis kalitesi, hostes ilgisi ve yaklaşımı, koltuk rahatlığı, ikramlar, filo sayısı, rötar sorunu ve müşteri memnuniyeti gibi birçok veriden yararlanılmıştır.

En Değerli Hava Yolları Sıralaması

1. Türk Hava Yolları

Gitmez.com ekibi olarak listede THY’na yer vermemeyi düşünüyorduk. Rakipleri ile kıyaslanamayacak kadar kaliteli ve büyük bir oluşuma sahip olan Turkish Airlines; sponsorlukları, reklamları ile bir dünya markası konumundadır. Avrupanın en iyi havayolu şirketi olarak gösterilmekte ayrıca dünya sıralamasında ilk 5 içerisinde bulunmaktadır.

2. Pegasus

1990’dan beri hizmet veren İstanbul merkezli bir kuruluştur. Başında Türk işadamı Ali Sabancı bulunur. Rakiplerine kıyasen ekonomik fiyatlar sunan ve “Low Cost” anlayışına sahip bir firmadır.  Hemen hemen her yere uçuş noktasına sahiptir.

Uçak filosu : 63
Uçuş noktaları : 91

3. SunExpress

Antalya merkezli Türk-Alman şirketidir. THY firması ilgili markanın %50 hissesini elinde bulundurur. Listemizde SunExpress üçüncü sırada yer alıyor.

Uçak filosu : 74
Uçuş noktaları : 107

4. Atlasglobal

Eski ismiyle Atlasjet Etstur, Öger Holding bünyesinde faaliyet göstermektedir.  Titiz ve düzenli teknik bakımlarıyla maksimum uçuş güvenliği sunmaktadır.

Uçak filosu : 22
Uçuş noktaları : 20

5. Onur Air

2015 senesinde 250 milyon dolara el değiştiren Onur Air, iç ve dış hatlarda yoğun seferler düzenleyen yerli sermaye bir havayolu firmasıdır.

Uçak filosu : 21
Uçuş noktaları : 86 (tarifeli – tarifesiz)

6. AnadoluJet

Yakın bir zamanda (2008) THY’nin yeni iş modeli ve projesi olan bir havayolu şirketidir. Uçmayan Kalmasın! sloganı ile hareket ederler.

Uçak filosu : 31
Uçuş noktaları : 45

Uçuşunuz işkenceye dönüşmesin. Yazı sonuna geldik. Sizler de yorum yazarak konuya katkıda bulunabilirsiniz.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir