Türkiye’nin En iyi 5+ Yoğurt Markası

19 Ekim 2018 tarihinde tekrar düzenlendi.

Türkiye, yoğurt tüketiminde uluslararasında ilk sırada yer alıyor. Bu kadar yoğurdu seven bir toplumun milli içkisi hâliyle ayran oluyor. Sağlığımız üzerinde inanılmaz etkilere sahip olan yoğurdun faydaları saymakla bitmiyor. Yüksek tansiyonu ve kas ağrılarını önlüyor; detoks işlevini görerek vücudu toksinlerden arındırıyor. Göze iyi geliyor; kilo vermenize yardımcı oluyor. Sadece yoğurdun faydaları için ayrı bir yazı hazırlanabilir; çünkü liste bu saydıklarımızla sınırlı değil. Ancak yanlış yoğurt seçimi ciddi sağlık problemlerine neden olabilir. Bazı bilinçli insanlar kendi probiyotik yoğurdunu doğal mayalama yöntemleriyle ev ortamında kendileri elde ediyor. Hazır yoğurtlar tercih edilmeden önce bir marka araştırması yapmak büyük öneme sahip. Bazı markalar katkı maddesi haricinde raf ömrünü uzatmak amacıyla vitaminleri öldüren bazı ısıl işlemleri ve antibiyotik kullanımını yöneliyor. Biz sizler için en iyiler başlığı altında bir liste oluşturarak sıralama yaptık.  Bebekler için yağsız ve pastorize yoğurtlar ve anket için okumaya devam edin!

En Katkısız – Organik – Güvenilir Yoğurt Markarları

1. Foça

Organik  ve katkısız üretim yapan güvenilir bir yoğurt markasıdır. Çeşitli platformlarda tek rakibi anne yoğurdu olarak gösterilmiş ve hakkında hiçbir olumsuz yorum almamıştır. Fabrikaları İzmir ilimizde bulunur.

2. Danone

Bir Fransız markası olan Danone,  Osmanlı doğumlu bir yahudi tarafından kurulmuştur. 2006 senesinde en çok TV reklamı veren kuruluş seçilmiştir. Bir zamanlar firmanın ortakları arasında Sabancı Holding vardı. Nestle’nin süt ürünlerini satın alarak sermayesini genişletmiştir. Hayat ve Sırma su markaları da kendi bünyesindedir. Tikveşli isimli yoğurtları yüksek satışlara ulaşmıştır.

3. Dost

Bu markanın sütleri SEK (Koç Grup); yoğurtları Danone firması tarafından üretilmektedir. Bim marketlerde satışa sunulan Dost yoğurt, ekonomik fiyatın yanı sıra lezzet olarak tadanların beğenisini kazanmıştır.

4. Sütaş

Muharrem Yılmaz tarafından kurulmuş yerli sermayeli bir şirkettir. Yoğurt piyasasında büyük pazar payına sahiptir. Ayrıca meyveli yoğurtları ve kefirleri en çok beğenilen ürünleridir.

5. Yörsan

Sütaşın ciddi rakiplerinden olan Yörsan, Araplar tarafından satın alınmıştır. Susurluktaki dinleme tesisleri ile bilinir.

Liste haricinde Sakıpağa, SEK, Pınar, AOÇ, Torku ve Kebir olmak üzere yoğurt, süt ve süt ürünleri üreten kaliteli firmalar da bulunmaktadır.

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (2 oylama, ortalama: 5 üzerinden 5,00 puan aldı..)
Loading...

  1. selda erken dedi ki:

    Ben bir anne olarak söylüyorum;
    Mersinde yaşıyorum buranın kendine has bir yoğurt markası var adı Yörük Süt ve bildiğim kadarıyla da her şehirde satılıyor. Çocuğuma 1 yaşından sonra hep bu sütten ve yoğurttan kullandım kendisi de çok sevdi çocuklar her şeyi beğenmedikleri gibi yoğurdu da beğenmiyorlar güç bela alıştırdık artık kendisi yiyor denemek isterseniz bir anne olarak tavsiye edebilirim. İyi Günler herkese…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir