En iyi YGS & LYS Kitapları hangisi? (2018-2019)

1 Kasım 2017 tarihinde tekrar düzenlendi.

final-kaynak-lysygs

Sırası ile; Yükseköğretime Geçiş Sınavı – Lisans Yerleştirme Sınavı anlamlarına gelen YGS ve LYS için kaynak seçimi büyük önem arz etmektedir. Üniversite sınavlarına hazırlanan ve hazırlık için sınav düzeyine paralel sorular arayan öğrenciler kaliteli yayınları tercih etmelidir. Tercih edilen kitap yayınları başarı seviyenizi etkileyebilecek bir husustur, bu nedenle kitap üzerine öneri ve tavsiyelerimize kulak asmanızı isteriz. Bunun öncesinde sevgili takipçilerimize özel altın değerinde birkaç noktayı aktaralım.

Tek bir kaynağa bağlı kalmayın. Farklı soru tiplerini görebilmek adına farklı yayınların testlerini çözün.

LYS daha önemli ve belirleyici sınavdır. Ama YGS ‘ de iyi bir puan almanız motivasyonuzu doğrudan etkilemektedir.

Ders konularını bitirip deneme çözmeniz; pratik yapmanıza ve neticesinde zamanı doğru kullanıp eksiklerinizi görmenize olanak sağlar.

Mükemmel olmayı amaçlamayın. Deneme sonuçlarınız kötüye gidebilir ya da değişkenlik gösterebilir. Bu gayet normaldir. Başarıya giden yol düz bir merdiven değildir, inişler-çıkışlar olacaktır.

Son olarak inancınızı ve azminizi hiçbir zaman yitirmeyin. Onlar başarı yolundaki en büyük yardımcınızdır.

Yeni sistemle ygs ve lys ismi değişti.

TYT :  Temel Yeterlilik Sınavı

YKS : Yükseköğretim Kurumları Sınavı

En iyi TYT – YKS Yayınları

1. FDD Yayınları

Fen harici coğrafya-tarih, türkçe ve matematik derslerinde farklı ve öğretici soru tarzları ile kalitesinden ödün vermeyen bilinir bir yayınevidir.

2.  Körfez Yayınları

Fem Dershanelerine bağlı olan körfez yayınları, sayısal dersler için iyi bir seçim olacaktır. Özellikle matematik ve geometri derslerinde  güvenilir bir kaynak niteliği taşımaktadır. (Her sorunun altında çözüm videolarını açan ios-android destekli karekod vardır)

3. FEM Yayınları

Özellikle kaynaklarının kalitesi ile öne çıkan fem dershanesi: Femset, simetri, 5 hamlede ygs/lys ve çözümlü fasikül & kapsül setleri ile çok satanlar listesine her zaman adını yazmıştır.

4. Palme Yayınları

Fen dersleri (fizik, kimya, biyoloji) için en çok tercih edilen test kitabıdır.

5. Güvender

Renkli basımı ve görsel zenginliğiyle öne çıkan Güvender, konu anlatımları bakımından başarılı bir yayındır. Kolaydan zora olan soruları ile konuyu kavratma amacı gütmektedir. (…bir FEM dershanesi girişimidir!) Ayrıca Türkiye genelinde güvender tarafından yapılan Özdebir sınavına kayıt yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

6. Karakök

Gitmez.com ekibi olarak sıfırdan matematik için karakök yayınlarını öneriyoruz. Konu ipuçları, soru tarzları ve öğretme kolaylığı açısından karakök, matematiği hiç bilmeyenlerdenim diyenlerin gözdesi olmuştur.

Dipnot: Trigonometri, türev, integral gibi geniş kapsamlı konuları öğrenmek için Celal Aydın yayınlarına bakabilirsiniz.

Sizce en iyi YGS & LYS Kitapları hangisi?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

Listemizin devamını Final, Birey (a-b-c zorluk seviyeleri vardır) ve zirve (üst düzey mat-geo) oluşturmaktadır. Tüm takipçilerimiz gönlündeki bölümü ile gönlündeki üniversiteyi kazanması dileğiyle…

 

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir