Youtube SEO nasıl yapılır?

10 Nisan 2016 tarihinde tekrar düzenlendi.

Youtube SEO içerikli yazımıza hoş geldiniz. Web siteleri haricinde yine Adsense ile youtube’dan da ciddi bir gelir elde edebilirsiniz. Makalede bilinen bilgiler haricinde önemli ipuçlarına yer verilecektir. Sizi sıkmamak adına yazının devamı soru/cevap şeklinde olacaktır. Büyük bir içtenlikle söylüyorum ki tek amacım sizleri kendi tecrübelerimden faydalandırıp bir yol haritası çıkarmanızı sağlamak..

youtube seo

[saritext]Ne kadar video o kadar kazanç tezi doğru mudur?[/saritext]
Evet bu hipotezin doğruluğu vardır, video sayısı ile izlenme sayısı arasında doğru bir orantı vardır. İzlenme sayısına bağlı olarak da kazançlarınız artacaktır.

[mavitext]Özgün video’ya mı önem vermeli miyim?[/mavitext]
Yüksek izlenimler elde etmek istiyorsanız özgün video çok önemlidir. Bazı istisna youtube to youtube videoları da yüksek izlenimler alabilmektedir ancak emeğiniz karşılığını almak için değerli vaktinizi bunlara harcamayın. Ayrıca özgün video illa sizin hazırladığınız video demek değildir. Yt sitesine ilk yüklenen video özgün olarak değerlendirilir bu nedenle youtube’dan youtube’a video çekmek pek de akıl kârı olmayacaktır. Mynet video, siz.net, timsah, zapkolik, hürriyet video vb. gibi kaynakları takip edebilir hatta bu videoları belirli zamanlama ile youtube hesabınıza upload eden bot yazdırabilirsiniz.

[kirmizitext]Türkçe videoa mı yüklemeliyim? Yoksa…[/kirmizitext]
Evet sık sorulan sorulardan bir tanesi video dili ne olmalı. İngilizce, almanca videolar bildiğiniz üzere daha yüksek tbm (tıklama başı maliyet) bırakıyor. Ancak izlenim aldırmak çok zor oluyor. Bu nedenle ben türkçe video yüklemenizi öneririm. Yabancı diliniz iyi değilse ülkenin gündemini takip etmek, trend videoları belirlemekte zorlanabilirsiniz.

Altın değerinde Youtube bilgileri, tavsiyeleri!
1- Her bir kanalınızda en fazla 200 adet video bulundurun.
2- Bir video’nun izlenim almasındaki en önemli 2 unsur başlık ve etikettir. Başlık dikkat çekici olmalıdır.
3- 10 adetten fazla etiket girmemelisiniz. Etiketler=aranacak kelimeler formatında olmalıdır. (https://www.youtube.com/keyword_tool)
4- Kanal ismini, resmini ve kapağını prestij için ayarlayın.
5- Açıklama bölümü seo için önemli değildir ancak buradan kendi sitenize link verebilirsiniz veya başlığı, etiketi açıklamaya çekebilirsiniz. Bu alanı “Daha fazla video için takip edin” şeklinde teşvik için de kullanabilirsiniz.
6- En çok hata yapılan nokta ise youtube üzerine yazılmış e-book satın almaktır. Emin olun bunlarda bilinen şeyler dışında bilgi bulunmuyor.
7- Yüklenen videoları google+ hesabınızda mutlaka paylaşın. Yüksek beğenili, takipçili twitter ve facebook sayfanız varsa bu fırsatı kaçırmayın. #TAG kullanımı ile paylaşım yapın
8- Blogspot bir site açarak videoların otomatik burada paylaşılmasını sağlayın. Ayrıca video backlink için kendi sitenizi de kullanabilirsiniz.
9- Sözlük ve forum sitelerine tutabilecek videolarınızı ekleyin.

10- Hesabınızı cep telefonu ile onaylayın (https://www.youtube.com/features)
Kanalınıza anahtar kelime ekleyin 3-5 tane yeterlidir. (https://www.youtube.com/advanced_settings)
Müyap gibi kanalları takip edin!
Youtube özel kanal url’si oluşturun, SEF (https://www.youtube.com/account_advanced)

11- Youtube’un video sıralama algoritmasında sosyal ağlarda paylaşım, +1 olumlu beğeni sayısı, yorum ve abone sayısı, ilgili kanalın itibarı, özgünlük, backlink, ziyaretçi takipi gibi verilerden oluşmaktadır.
12- Wateralph yani video üstüne yazı ekleme, video başına intro gibi ek stratejileri de denemek sizin tercihiniz..

Youtube bot tavsiyem: http://www.r10.net/youtube-alisveris/909395-videoyap-com-youtube-hesabiniza-baska-youtube-videolarini-veya-flvmp4-adresiyle-video-yukleyin.html

Günlük Youtube en popülerler: http://www.youtube.com/charts/videos_views?t=t

Bol kazançlar dilerim, yardımcı olabildiysem ne mutlu bana arkadaşlar…

(PAYLAŞ) Google+
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Henüz Değerlendirilmedi)
Loading...

 1. murat karlık dedi ki:

  merhaba admin sitenizde danışamanlık konusundaki açıklamalarınız ilgi çekici ve gayet caydırıcı olarak gözüküyor iş hayatındaki yerini insanlara kolayca empoze edicek bir çalışma teşekkürler.

 2. osman kutsal dedi ki:

  hocam 8. satırı nasıl yapabilirim, lütfen yardımcı olun, blogspot ile otomatik paylasma, mail adresim ekli yardımınızı bekliyorum

  1. Yönetici dedi ki:

   Yazılımcı birini bulmak lazım, konu içerisinde verdiğim linkteki botu satın alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir